Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Helo mindenki kerestem ezen...

Helo mindenki kerestem ezen az oldalon is és más hol is, de nem találtam hogy erre a felnire milyen gumiabroncs paszol (méret)?

Figyelt kérdés

Remélem tudtok segíteni.


A felni

[link]



2019. jan. 1. 11:20
 1/8 Beviz Elek ***** válasza:
80%

Alapból 2 méretű felni van írva, melyikre akarsz gumit? A 16x7-re vagy a 17x8-ra?


Másodszor: mekkora a gyári gumid átmérője? Ahhoz kellene váltóméret


Harmadszor: mi a terv? Kirakni a felnit a peremig és leültetni, a felnin a robbantott gumi épp elférjen a sárvédő mögött vagy normálisan akarod felrakni a gumit?

2019. jan. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A 16-os felnire egy nagyon gyakori, 205/55 R16 gumi a tökéletes, a 17-esre meg mondjuk egy 235/45 R17. A gumiméretekkel sokat lehet variálni, de én ezeket tenném rá. Ezzel nem is feszülne nagyon a gumi a felnin.
2019. jan. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Beviz Elek ***** válasza:

#2

Azt ugye tudod hogy gumit nem az alapján választunk hogy ilyen volt a tesco parkolóban az egyik autón? Azok a számok az oldalán jelentenek is valamit, nem csak úgy felrajzolták.


A gyári méret hiányában nem lehet ajánlani semmit, hiszen nem tudjuk hogy minek keressük a váltóméretét. 3 autónk van, mindegyiknek más a gyári mérete, nem lehet vaktában megmondani a "tutit" .

2019. jan. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

mindenkihez szól

Elöször is mind kétt felnire kértem a méreteket és mivel nem tudom hogy mekkora gumi kell hozzá ezért nem is tudok venni,értitek?akkor jó...a #2 válasza felkeltette az érdeklödésem ,de tovább olvatsam a következő választ és most nem tudom eldönteni hogy kinek van igaza.(bár aszt sem értem miért nincs leirva a felnik mérete vagy valami adat amiből ki lehet következtetni)

2019. jan. 1. 15:15
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ebből a táblázatból tudsz tanulni, hogy milyen széles felnire milyen gumit tehetsz. Csak én már annyi autómon cserélgettem felnit-gumit, meg annyi mindenkinek segítettem, hogy fejből vágom a dolgot. Azt még hozzátenném, hogy a minimum szélességen is tovább lehet lépni, tehát pl a 7J széles felninél írja, hogy 195 gumi a minimum rá, nos, nyugodtan mehet rá még 185 széles gumi is, csak akkor kerülnöd kell a padkákat.

2019. jan. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Beviz Elek ***** válasza:

#5

Ha annyira penge vagy a témában, akkor miért hasraütés szerűen írsz méreteket, miért nem világosítod fel a kérdezőt?


#4

A gumi mérete nagyon fontos hogy passzoljon a gyári mérethez, ezért nem lehet az eredeti méret ismerete nélkül pontosat mondani. Képzeld el azt, hogy pl egy régi Swifted van 13-as kerekekkel, majd ráraksz egy 225/45R17-es kereket. Emelőn még esetleg felszereled, de leengeded az autót és nem fog elforogni a kerék, bele fog érni mindenbe.


Nekem az egyik gyári mérete 195/60R15, erre raktam 17-es kereket, a váltóméret 205/45R17, de a 215 is belefér még. A másik autó gyárilag 215/45R17, a harmadik pedig 225/45R17.


A felsoroltaknál a legkisebb és legnagyobb közötti átmérőkülönbség 1,8cm. Ha a 205 helyett 225-öt raknék fel akkor elöl beleérne a sárvédő dobbetétbe a gumi (ültetve van az autó, épp elfér most), ha a 225-ös helyére raknék 205-öt akkor kisebb kerék lenne azon az autón és csúnya összehatása lenne.

Pár éve vettem egy használt felnit, 195/60R15 helyére az ET kipróbálás miatt felraktam a felnit a rajta lévő gumikkal. Az 205/50R15 volt, itt az átmérőkülönbség már nagyon nagy, 29mm. Olyan volt mintha pici gokartkerekeket raktam volna fel, használhatatlan és csúnya.


Na a fent leírtak tudatában ajánlom hogy bebüfögésre nem szabad gumit venni, ki kell számolni hogy mi kell neked.

Ez igaz a felnire is, számít minden adat (osztókör, ET, magasság, szélesség)


Írd le hogy mi az autód gyári mérete, utána lehet kezdeni matekozni.

2019. jan. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ami most a kocsin van az egy 175/70 r13as meretű gumi,ha erre gondoltál
2019. jan. 1. 21:02
 8/8 Beviz Elek ***** válasza:

Igen, ez volt az egyik fontos kérdés. Gondolom ez a gyári méret.

[link]

Itt próbálgathatod hogy mi jó a tiédre. Ez alapján 235/30R17, 245/30R17 lenne a jó, esetleg a 205/35R17, de ilyenek nem léteznek, tehát egyszerű, 16-ost kell választanod. Ha feleslegesen bevásárolsz a másik válaszoló böfögésére, egyenesen eladhatod a felniket mert sosem fogod tudni használni.


Jó hír, hogy ezek mind jók a felnire és jók a kocsira is, nem mellesleg gyártják is: 175/50r16, 195/45r16, 215/40r16

Minél keskenyebb a gumi annál átlósabb az oldalfal, manapság ez a divat a szép autókon. A 175/50r16-ot akkor ajánlom ha koppig ülteted.

[link]

Itt rákereshetsz a különböző méretekre (felni és gumi is), meglátod miről beszélek.


Az osztókör tuti jó? ET rendben lesz? Ezek is fontos adatok.


Ha érdekel írj üzenetet, megmutatom hogy az enyémet hogy csináltam meg.

2019. jan. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!