Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy robogó (5,5AH) akkujáról...

Egy robogó (5,5AH) akkujáról egy autó bebikázható elvileg?

Figyelt kérdés

Pár hete haldoklott az akkum, inkább cseréltem is.

De bele gondoltam, hogy a robogóm akkujáról be lehetne e bikázni?

Mert aztnéztem multiméteren, hogy az is ilyen 13,8-14V környékén van ha pörgetem.

Vajon kibírná-e?


2019. jan. 1. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, csak jóval tovább rajt kell hagyni a bikázókábelt, mielőtt elkezdesz indítózni, mert a kisebb akku és generátor lassabban tölti a nagyobb autóakkut. Ehhez persze feltétel, hogy az autó akkuja vegye a töltést.

Csak a motorakkuval nem fogod tudni beindítani az autót, mert az alig 50 Ampert tud kiadni magából, az autó beindításához ennek a többszöröse kell.

2019. jan. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy bő negyed órát járassad emelt fordulaton a robogót (megemelt hátsó kerékkel, hogy ne gyilkold a röpsúlyokat), ennyi időalatt, ha amúgy az akkud jó, csak le volt merülve, egy indításnyi áramot bele tud tölteni.
2019. jan. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
Az első két válaszoló abban téved, hogy a robogóknak nincs generátora. A töltőtekercs a gyújtásalaplapon épp csak akkora áramerősséget ad ki magából ami a sajat akkuját képes tölteni. Egy autóakkut képtelen lenne feltölteni. Hiába van meg a feszültség. Egy lemerült akkut alsóhangon 20 amperrel indít meg egy fali töltő. A robogó 4-5 ampere ehhez édeskevés.
2019. jan. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolónak fogalma sincs elektromos alapfogalmakról. Viszi a fényszórót, indexet, féklámpát, 3-4 ampert fordulaton le tud adni. Egy olcsóbb hálózati töltó sem tud többet.

Kapacitás = idő x áramerősség.

Volt olyan, hogy egy ismerős kocsijához (papája meghalt, neki nem volt jogsija, jogsis családtag még pár hónapig külföldön) csináltam egy adapterből egy csepptöltőt. Semmi extra, csak a feszültség beállítva maximum 13,6 voltra, és az áramerősség korlátozva kb. 60 mA-ben (a trafó védelme érdekében). A teljesen lemerült akkut (volt benne vagy 9 volt) egy hét alatt feltöltötte indíthatóvá. Pedig nem töltött bele többet összesen, mint kb. 10 amperórát (elméletben), ami az önkisüléssel is számolva kb 5-6 amperóra lehetett a gyakorlatban.

2019. jan. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4es.

Igen! Marhára reális hogy 48 orán át húzza a rotyogónak a gázt a töltés érdekében. Szálj már le a Földre!

A kapcitást meg ne akard megmagyarázni. Az ólomakkuk töltési folyamatával sem vagy tisztában. Ülj le fiam. Egyes!

2019. jan. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!