Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi haszna van a kanyarlámpának?

Mi haszna van a kanyarlámpának?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, ami kanyarodás (nem indexelés) közben felkapcsolja az azon az oldalon lévő ködlámpát. A kanyarkövetők lényegét értem, de ennek mi értelme van, főleg városban nappal?

#autó #világítás #lámpa #ködlámpa #kanyarlámpa #kanyarkövető lámpa
2019. jan. 8. 17:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az autó nem tudja, hogy te városban vagy és nappal, csak az alapján kapcsolja fel, hogy elfordítottad a kormányt.
2019. jan. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igaz, az autó nem tudja. De be lehet azt kötni úgy is, hogy csak tompítottal együtt világítson, akár a reflektor vagy a ködlámpa. Vagy a menetfény, csak az pont fordítva van.
2019. jan. 8. 17:47
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez van, amikor egy autó még nem eléggé "okos". Van benne kormányszögelfordulás-érzékelő, de nincs benne sötétedés-érzékelő, amivel ráadásul össze lenne hangolva.

Számomra is megmosolyogtató, mikor fényes nappal látom felkapcsolódni a ködlámpát kanyarodás közben egy autón. :-)

2019. jan. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
Nekem folyamatosra van állítva a világítás, így nem kell foglalkozni a kapcsolgatással, röhögjön aki akar (de nekem külön kanyarfény van, nem a ködlámpa világít)
2019. jan. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 veterán vas ***** válasza:
48%

"folyamatosra van állítva a világítás, így nem kell foglalkozni a kapcsolgatással"


Fúúúú, olyan borzasztóan komplikált feladat bekapcsolni a világítást? ;)

2019. jan. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Lepontozhatsz, ha csak ennyi az életed, viszont a kényelem nagy előny, ha már futja rá...

Egyébként nem erőfeszítés, hanem így még véletlenül sem marad lekapcsolva, fő a biztonság

2019. jan. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Auto módban van, felkapcsolja, mikor beindítom és lekapcsolja, amikor leállítom. Külön kanyarlámpa van, nem a ködlámpát kapcsolja, nagyon hasznos este.
2019. jan. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nekem is folyamatosan fel van kapcsolva. Nem vagyok olyan fillérb&szó, hogy a világításon spóroljak.
2019. jan. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Ez a kanyarlámpa egy parasztvakítás.
2019. jan. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%

A kanyarkövető fényszóró jó dolog, tényleg képes bevilágítani a kanyarba. Az enyém 15 fokot fordult és valóban érezhető volt a fénye.

A kanyarodásra felkapcsoló ködlámpát alighanem népvakításnak találta ki valamelyik marketinges kínjában, a haszna kb nulla.

Az automatán felkapcsoló fényszóró valóban jó és kényelmes dolog. Egy baja van, nem kapcsol fel sok esetben a szürkületkor. Egyébként itthon tudtommal a tompított használata a KRESZ szerint kötelező, legalábbis lakott területen kívül, szóval az Auto funkció okozhat bírságot is, erre nem árt figyelni. (én megjártam egyszer)

2019. jan. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!