Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékfolyadékcsere ABS-szel?

Fékfolyadékcsere ABS-szel?

Figyelt kérdés

Eljött a fékfolyadék cseréjének ideje. Míg garis volt a kocsi, addig márkaszervízben végeztettem, ahol géppel leszívták a tartály tartalmát, majd kerekenként addig töltötték utána (ugyanezzel a géppel), míg a kerekeknél megjelent a friss folyadék.

Mivel a márkaszervíz legalább dupla áron dolgozik, mint bárki más, következő utam egy országos márkafüggetlen szakszervízbe vezetett, ahol azt mondták, hogy ha az autó fékrendszere alkalmas rá, akkor az ABS pumpával hajtják ki a régi olajat, azaz nincs szükség dedikált eszközre. Csinált már itt valaki ilyet? Mi a tapasztalata?

Megnéztem a kocsimat (Octavia '12) VCDS-el és az ABS részben van olyan, hogy teszt, amit indítva morgás hallatszik a motortérből. Eszerint magam ki tudnám légmentesen cserélni a fékfolyadékot? Ladán már csináltam, de ez azért csak nem ugyanaz.



2019. jan. 9. 14:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt van leírva külföldiül mi a hivatalos módszer:

/document/253101295/Maintenance-Skoda-Octavia-3

(elé meg azt kell írni, hogy scribd meg https)


Az ABS-ről nem igazán mond semmit, viszont szivattyút használ (VAS 5234) arra, hogy átszívja a folyadékot a keréknél lévő légtelenítők felé.

2019. jan. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt a módszert ismerem, erre értettem, hogy " géppel leszívták".
2019. jan. 10. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!