Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó eladásnál mi lenne a...

Autó eladásnál mi lenne a vásárlók fogadásának etikettje?

Figyelt kérdés

Autó eladásnál mi lenne a vásárlók fogadásának etikettje?

Pl. Van egy jó ár/érték arányú használt autó ami valószínűsíthető, hogy 2-3 napon belül elkel. Van is rá 10 érdeklődő aki megnézné, ebből 5 potencális vevő. Vannak akik messzebbről jönnének érte megnézni.

Ilyenkor mi a helyes sorrend felállítás az eladó részéről? Nem mondhatja annak aki úton van már egy órája érte, hogy bocs mert most vitték el a szomszédba.



2019. jan. 9. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Autóeladás plusz etikett...az...


Aki hamarabb perkál az viszi, ilyen egyszerű a szabály. Persze komplikálhatod ha nagyon akarod, csak minek?

2019. jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki előbb jön, az viszi. Azonos időpontra nem hívsz 3 embert, és nem lesz ilyen probléma. Ha az első nem viszi, szólsz a következőnek, hogy jöhet.

Nekem az egyik vevőm az első, előző tulaja volt az autónak, de mivel nem mondott biztosra semmit, az vitte, aki korábban jött érte. Ez van.

2019. jan. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Családi autót kerestem pár hónapja. Felhívtam a manust, mondom indulok, oké mondta én mondtam honnan, kb. 2 óra út után hív, hogy bocs, most jött egy ember és vitte is. Kicsit rossz érzés volt visszafordulni.


El kell mondani, hogy mit tudon én 11-re jön egy vevő jelölt, addig nincs megtekíntés ha nem vitte el szólok. Amit vettem az úgy jött, hogy elkeseredve tekerem a hahut, mondom itt egy pont olyan autó, olyan felszereltséggel amit keresek, mondom tutti a világ végén van, nézem, oh itt helybe a neppernél, uccccccuuu, mentem vittem pénzt megnéztem a motorkódját, néztem működik e az ülés fűtés, mondtam akkor fizetnék. Éjjel tették fel a hírdetés már nyitás elött ott voltam. Ideje nem lett volna másnak megvenni (és nem is kellett volna senkinek :D )


Korrektség a lényeg, nadeha a vevő csak tesztpilóta? Bizalom! Az a lényeg, mondjuk nem túl kifizetődő, de legalább nem anyáznak.

2019. jan. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 D. Brasco ***** válasza:
49%
Ilyen dologban az az etikett hogy aki hamarabb ott van es virítja a lóvét,azé az autó...ennyire egyszerű!
2019. jan. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 veterán vas ***** válasza:
39%

Milyen etikett?

Az autókereskedés eladója nem azonos a királyi udvar hopmesterével.

Ha 10 vevőjelölt van és az első elviszi, akkor 9 lemaradt. Vagy várjon az eladó, aztán majd kiderül, hogy mind a 10 "vevő" csak nézelődött?


Tegyük föl, vásárolsz a boltban. Látod, hogy ott az utolsó doboz tej a hűtőpultban. Talán megvárod, hogy valakinek hátha kell? Mert, hogy etikett???

Ugye nem. Pedig csak 200Ft érték, és lehet, hogy egy sarokkal odébb meg tudnád vásárolni.

2019. jan. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%

Nem fogod tudni ki a tesztpilóta, ki a potenciális vevő!

Aki előbb leteszi a pénzt, övé az autó!


A 200 kilométer sem hat meg, ennyit egy tucatautóért nem utazunk, esetleg egy mustangért, vagy egy automataváltós zx4-es focusért.


Mondjuk az utcánkban van egy bolond, aki zalaegerszegről jászberénybe ment egy bontószökevény g astráért és megvette 680 000 ft-ért.

Minden második háznál van egy eladó astra.

2019. jan. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ahogy mindenki írja: azé az autó, aki először viszi rá a pénzt és írja alá a szerződést. Ez nem kérdés. Szerintem indokolni sem kell, miért.
2019. jan. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Adtam mar el tobb autot, ha aztmondod valakinek, h lefoglaltad valakinek es szolsz ha megsem vette meg, az sosem fog eljonni, hacsak nm mondjuk felaron adod, ilyenkor azthiszik, ha a masiknak nm kelett nekem minek? Vagy, hogy biztos valami nincs rendben es azert nem vette meg aki lefoglalta. En ugy szoktam, h ha vki hiv h holnap jon, mondom ok, de hivjon amikor indul otthonrol, h biztos legyek otthon, ha kozben valaki hiv es hamarabb jonne hat jojjon, de ha mondjuk hiv valaki, h ket ora es ott van akkor azon a ket oran belul ha hiv mas akkor azt kesobbre
2019. jan. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8/8 vagyok...azt kesobbre teszem, es ha megis megveszik akkor szolok, hogy bocs eladtam. Azt nagy seqqfejsegnek tartom ha valaki 200km rol jon es mire odaer mar viszi aki hamarabb odaert, akkor legyen annyi tokosseg az eladoban, hogy mondja meg elore, h johetsz 200km rol de ha valaki hamarabb jon eladom...ennyire tiszteljuk azert a masikat, h nem pazaroljuk az idejet es penzet.
2019. jan. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 veterán vas ***** válasza:

#8!

Bizonyos szempontból igazad van,meglehetősen inkorrekt dolog valakit akárhány km-ről fölöslegesen utaztatni.

Viszont az eladótól se várja már el senki, hogy a hirdetés feladása és az autó eladása közötti időben az esetleges vásárlókat koordinálja, szabadidejük, az eladás helyétől való távolságuk, vagy fizetési kondíciójuk szerint.


/mert találkoztam már olyat érdeklődővel is, aki annyit szól a telefonba:

"valamikor a hétvégén érek rá, Egerből megyek".

Mintha ennyitől elkötelezetté válna az eladó. :(

Jah' és még megpendített egy 20%-al kisebb árat, mondván hogy "de az kp-ba."

Tudod ki várta meg?

2019. jan. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!