Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kopott gumival parkolásért...

Kopott gumival parkolásért megbírságolhat a rendőr, mondván, hogy nem álló helyzetben kopott el hanem kopott gumival mentem oda?

Figyelt kérdés
2019. jan. 9. 15:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Magyar szabályok szerint nem. De igazából nem is érdekli a rendőrt, nem fog tolomérővel szaladgálni a parkolóba.
2019. jan. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A rendőr nem kopott gumival való parkolásért , hanem kopott gumiért megbüntethet.
2019. jan. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%
Amennyiben úgy közlekedik vele. Parkoló autót nem büntetünk
2019. jan. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Tehát az nem elég, hogy nyilvánvaló, hogy történt szabálysértés a közelmúltban...

Nem is tudom melyik eset a furább, ha bírságolna ezért, vagy ha ki van zárva...

Olyant már hallottam, hogy a bankrabló nyakába varrták azt is hogy a rablás alatt tilosban parkolt. (Nem nálunk, az USÁ-ban) De olyant még ott sem, hogy azt is hogy kopott gumival állt a bank előtt rablás alatt:)))

2019. jan. 9. 16:24
 5/19 szlory ***** válasza:
100%
Kérdező: szerintem azért nem, mert ha ő azt mondja, hogy "nem álló helyzetben kopott el", akkor én azt mondom, hogy "viszont álló helyzetben tettem rá ezeket a felniket, amíg a másik felniszettre új gumikat veszek és felteszik".. Szóval attól, hogy most ott állsz valahol az autóddal, önmagában nem bizonyítja a tényt, hogy olyan gumival használtad is közlekedésben. ;)
2019. jan. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Erre mondják azt hogy mindent ki lehet magyarázni?:)))
2019. jan. 9. 16:58
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Tipp: ha egy szett gumi gondot jelent, minimum használtan, élhető állapotban, akkor inkább 5 ezer forintért bérlet, a munkaadó fedezi a 40 százalékát minimum, és néha tükörjégen, nem slickgumival gurulsz.
2019. jan. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 szlory ***** válasza:
Persze, úgy valahogy. :D Nade érted, amíg nem tudja bizonyítani a büntetés jogosságát, addig ártatlanság vélelme van. Tehát kiszabhatja a bírságot, te meg megfellebbezheted. De végül is te fogsz nyerni (szerintem), amíg nem jön egy tettenérés, hogy épp ott rallyzol, vagy akár csak beindítottad a motorját az adott autónak (mert az már közlekedésnek számít sajnos - tudtommal) Demokrácia, ártatlanság vélelme. Pereljünk, Lalikám! :D
2019. jan. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Így van és a gumit nem én koptattam el, hanem családtagtól kértem kölcsön! Nem adom ki a nevét, objektív felelősséggel sem jöhet mert az az autó amin elkopott nem az enyém! (Őt persze már bírságolhatja, nekem meg is ígérte hogy be fogja vallani, ha utolérik, de rendszámát nem vagyok köteles kiadni, így nem adom ki, de lássa kivel van dolga, annyit elárulok, hogy kék volt.)
2019. jan. 9. 17:02
 10/19 A kérdező kommentje:

Szóval akkor járó motornál már bírságolhat kopott gumiért...

Jó tudni.


És ha egy bakon levő motort beindítok tesztelésre? Azon annyira kopott a gumi, hogy nincs is. Ez jogilag akkor nem kopott gumival való közlekedésnek minősül?

2019. jan. 9. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!