Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges, hogy még éretlen...

Lehetséges, hogy még éretlen vagyok a vezetésre?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és most voltam a 12. órán. Viszont alapveto hibákat vétettem, sōt 2x le is fulladtam. Hiába mondja el nekem az okató, hogy mikor, hol mit kéne csinálni, sokszor elfelejtem és sokat bénázok (tul gyorsan veszem le a labam a kuplungrol, nagyon szoritom a sebvaltot stb). Lassan már minden önbizalmam elmegy. Lehetséges az, hogy agyban még éretlen vagyok rá? Nem tudok eléggé koncentrálni, foleg tobb dologra egyszerre, vagy ez csak ideiglenes? .

Szüleim unszolására mentem el, én még szivesebben vartam volna pár évet. Ok azt mondjak, hogy minnel fiatalabban tanulod meg annál jobb.

Volt valaha esetleg valaki hasonlo helyzetben? Mit érdemes ilyenkor csinálni? Ha abbahagyom, akkor rengeteg pénz oda lesz, de lehet, hogy 3-4 év múlva már jobban menne. Vagy ez hülyeség?

Otthon gyakorolni viszont sajnos nem tudok, így csak abból gazdálkodok, amit órán csinálok.


U.i.: Reális azt elvárni, a tanulótól, hogy már kb. az órák felénél, ha nem is tökéletesen, de ilyen alapvetō elvi hibák nélkül vezessen?



2019. jan. 9. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:

ha az 50. órán túl vagy és még mindig semennyire nem megy akkor tedd fel ezt a kérdést!

12. óra....ne várjál csodát kapásból

2019. jan. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

30. órán akart vizsgára küldeni az oktatóm én vettem még 5-öt elsőre átmentem. Most 3 éve vezetek naponta és még mindig nem tudok nagyon vezetni. :) sőt én nagyon baleknak érzem magam.


20/F szóval 3 év után én mit szóljak.

2019. jan. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12 az semmi, én a 25. óra környékén kezdtem élvezni.
2019. jan. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ember, 19 évesen éretlen? Minél többet vársz, annál nehezebb lesz megtanulni. Most rögzülnek a reflexek a legjobban, a legtöbb ember aki jól tud vezetni, mint tizenévesen tanult meg, akár még 14-15 évesen.
2019. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 évesen tanultam vezetni, és hiába tudtam kezelni az autót, az önálló döntéshozás nem volt az erősségem (= rettentően stresszeltem a forgalomban és nagyon elveszettnek éreztem magam). Miután megszereztem a jogsit, szinte soha nem adta kölcsön apám az autót, hogy gyakorolhassak, pedig azt mondta, hogy szerinte jól vezetek. Talán mégsem így gondolta. :D Én meg hagytam a francba az egészet, nem akartam konfliktust. Végül 30 felett ültem vissza egy oktató mellé, hogy akkor én mégiscsak szeretnék vezetni, ha már van jogsim, mivel végre saját autóm is lenne. Hát, mellette sem voltam a döntéshozásom csúcsán, mivel tudtam, hogy ő jobban tudja a kreszt, meg úgyis szól, amiért kell, és úgyse hagy hülyeséget csinálni. Aztán aránylag hamar szélnek eresztett, hogy megy ez már nekem egyedül is, csak figyeljek oda, legyek észnél és gyakoroljak. Na, ezután tanultam meg igazán vezetni (vagyis inkább a forgalomban részt venni), amikor már teljesen magamra voltam utalva. Mindenről egyedül kellett döntenem, mindent egyedül kellett megítélnem, mindent egyedül kellett kiviteleznem. És belejöttem, mint kiskutya az ugatásba. :D Szóval nem (teljesen) korfüggő a dolog, és inkább attól "érsz meg" rá, ha igazán belevágsz és csinálod. Igen, eleinte nem tudsz annyifelé figyelni, mint kéne, idővel viszont az agyad megszokja.
2019. jan. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy érettség kérdése lenne.


30 évesen túl a 40. órán még mindig hajlamos vagyok lefulladni, és megcsinálom a hibákat, amiket írtál.


mivel nem ismerünk, nem tudunk erre biztosan válaszolni, nekem sem azzal van problémám, h éretlen vagyok, vagy h nem tudom megtanulni kezelni az autót.


egyszerűen az élet más területein is ilyen vagyok, kapkodok, nehezen koncentrálok stb.


"Ok azt mondjak, hogy minél fiatalabban tanulod meg annál jobb."


ez hülyeség. persze a fiatal agy fogékonyabb a tanulásra, de szerintem minél kiegyensúlyozottabb vagy, annál jobban fog menni.


egyébként én max. 60-71 óráig erőltetem, és ha azt érzem, h alig fejlődök, lehet h hagyom a francba, ezt sztem neked kell érezned.

2019. jan. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Februárban lesz 2 éve hogy meglett a B kategóriám. 30 órával elsőre levizsgáztam, de az elején én is nagyon sokat bénáztam, ráadásul adott oktatóval nem is nagyon tudtam élvezni. Nagyobb kategóriát is akartam csinálni a későbbiekben, így el is gondolkoztam hogy biztos menni fog ez? De alaptalan volt, azóta mióta megvan rendszeresen vezetek, ráadásul van már C, D kategóriám is. Úgyhogy nem kell tőle tartani hogy nem fog menni, előbb utóbb belejössz, aztán pedig már élvezet lesz. Sok sikert. :)
2019. jan. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7-es vagyok. 22/F
2019. jan. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, kicsit megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül.
2019. jan. 12. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!