Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsga pls! Valami...

Forgalmi vizsga pls! Valami hasznos jótanács, hogy végre sikerüljön már?

Figyelt kérdés
A héten voltam harmadjára vizsgázni vezetésből de most sem sikerült, pedig alapjából véve úgy érzem, hogy képes lennék rá arra, hogy átmenjek de valamiért mégsem jön össze. Különösen azért vagyok kissé csalódott, mert lassan már egy éve hogy csinálom a vezetést és a legtöbb ismerősömnek ennyi idő alatt (legkésőbb harmadjára) mind sikerült átmennie belőle, csak nekem nem valamiért. Aki jártas a témában, az tudna segíteni hogy mikre figyeljek a legjobban annak érdekében, hogy következőre már végre sikerülhessen a vizsga?

2019. jan. 10. 08:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Most komolyan milyen választ vársz erre? Mindenre figyelni kell. A parkolásra, a piros lámpakra, a sebességre, a táblákra, az egyiranyú utcákra, a gyalogatkelőre, a biciklisekre, a jobbkézszabalyra, indexre, világításra, áh, sorolhatnám estig. Ezeket tudni kell. Ne stresszelj rá és fogadd el, ha nem vagy sofőrnek való. Mert ilyen is van.
2019. jan. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Tükröket indokolatlanul sokszor használd. Lesegesd folyton.

Én azt hittem hibavonal nélküli volt a vezetésem, de 2 vonal azért csak be volt húzva. Nem használtam elvileg a belső visszapillantót elégszer.

Nekem elsőre lett meg minden, ugyanakkor szerintem kis szerencse is kellhet hozzá. Vannak azért picit nehezebb útvonalak is, illetve olyan helyzetek is lehetnek, amire egy kezdő még nem tudhat a rutin hiánya miatt megfelelően reagálni. Lehet nálad ezek voltak.


Eddig miken buktál el? Azonnali bukást érő hibád volt? Azokat tényleg minimális odafigyeléssel el lehet kerülni.

Viszont ha 10 hibavonalat sikerült összeszednek az azért elég sok.

2019. jan. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Mira kaptál hibapontot?


Több órát kell venni, valamint nem mindenki alkalmas a vezetésre.

2019. jan. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#2-es, #3-as, írtam privátban!
2019. jan. 10. 09:24
 5/14 anonim ***** válasza:

Miért titok a bukás oka?

Első kettő egyértelmű. Nincs mit magyarázni rajta. Aki nem adja meg a jobbkezes kereszteződésben az elsőbbséget az nem alkalmas közlekedésre. Index elhagyása sem megengedhető, van elég tahó az utakon.


Parkolásban nem tudom pontosan mit zavart a hó, de az lehet véleményes.


#3

2019. jan. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, de az indexes dolog az egy utca volt, ahol szinte alig jártak emberek. De igaz, ezentúl az a jobb, ha sávváltáskor és besoroláskor is egyaránt adok indexet
2019. jan. 10. 10:03
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a jobb. Hanem kell. Ez nem a te véleményednek a függvénye.
2019. jan. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az index nem szabadon választott dolog, hanem kötelező a használata minden sáv- és irányváltoztatásnál. A következő mi lesz? A STOP-tábla csak egy javaslat, nem állok meg!?
2019. jan. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán jobb is ha nem mindenki kap jogosit ...
2019. jan. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A KRESZ nem ajánlás, hanem szabály.

Ennyi erővel a 40 tonnás kamion sem áll meg, mert mikor utoljára arra járt neked még nem volt jogsid, szóval nem kell rád számítania, ha meg bedarál maga alá, így jártál

2019. jan. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!