Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópályára, nagyobb utazásokr...

Autópályára, nagyobb utazásokra és városi közlekedésre is egyaránt jó választás lenne Suzuki Swift?

Figyelt kérdés
Első autónak szeretném használni. Naponta menne autópályán, ezzel járnék munkába. És azt tervezzük a barátokkal hogy elmegyünk az albán tengerpartra nyáron a kérdésem az lenne, hogy kibírna-e egy ilyen utat egy Suzuki Swift Sedan 1.3 16V GLX (2000 - 2002es évjáratú)? Azért gondoltam erre az autóra mert olcsó a fenttartása, szervizelése. De ezekből a jobb állapotúakra gondolok, 300 ezer forint felettiekre amik nem féling roncsok már. Vagy ha tudtok jobb autót 600 ezer forint alatt ami ezekre a célokra alkalmas akkor azt megköszönném :)

2019. jan. 10. 17:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
suzukival jól jársz ha haza is akarsz jönni vele, de előtte mindent ki kell cserélni ami nem 100-as benne
2019. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Dörmögő ***** válasza:
89%
Nem hinném hogy egy ilyesmi autót kellene venned nagyobb utazásokra. Vagy nem tudom hogy mit értesz nagyobb utazásokon, és az milyen gyakran lenne. Ebben a korban azért már belefuthatsz nem várt hibákba, elöregedésekbe. Ne kérdezd hogy nagyobb utakra ennyi pénzért mit vennék, mert azt mondanám hogy inkább semmit.
2019. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Van egy jó tippem:

1g Focus 1.6 benzin.

2019. jan. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én is anno Suzukit akartam kis pénzből olcsón, aztán egyszer utaztam vele utasként anyósülésen 180km-t egyhuzamban, és én sose voltam hátproblémás, de akkorát roppant a derekam amikor kiszálltam azthittem kettétörök, meg fájt is a derekam egy ideig. Így lemondtam róla és inkább kibővítettem a keretet. Most levezetek 800km-t 1 megállással és semmi. Hosszútávra kényelmetlen, autópályára meg szintén kicsi minden szempontból szerintem. Városba első osztályú viszont!

Hogy mit vennék? megdupláznám a 600-at.

2019. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát, mint a like :D

#4 Milyen 600ra gondoltál? Nem értem

2019. jan. 10. 21:08
 6/16 anonim ***** válasza:

Arra hogy pár tí kilométert ingázz, arra tökéletes.


Hosszú távon kényelmetlen és sokat eszik, persze ha évente egyszer mész vele messzire, akkor ezt ki lehet bírni. Ha viszont pl. hetente jársz Németországba oda-vissza, akkor ez nem a te autód.

2019. jan. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 veterán vas ***** válasza:

Egyszer lementünk Miskolcról Zalaegerszegre egy öregedő swifttel.

Nem szakadtam meg a röhögéstől...... :(

2019. jan. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, sajnos nem csak 10-20 kilómétereket mennék vele naponta hanem ilyen 50 - 60at ha nem többet, és azt is írtátok, hogy szar az ülése ami nekem nagyon nem jó mert szokott fájni a derekam. Ha esetleg tudnátok mondani olyan autót aminek kényelmes az ülése akkor azt megköszönném :)
2019. jan. 11. 00:08
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne az ülés alapján válassz kocsit, ha fájós a derekad!

Nekem is fájós, hiába van gyári gerinctámasz a kocsimban, az sem elég, ezért kiegészítő autós gerinctámasz párnát használok nagy elégedettséggel.

Így mindegy, hogy milyen kocsiba ülök, Ladába vagy VW-be, a párnának hála nincs gond hosszabb úton sem.

2019. jan. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is 1.3-as sedanom van, csak 8szelepes.

Elvinni elvisz mindenhová, és vissza is hoz. Ha minimális kötelező szervizet megkapja, amit egy autónak illik, akkor az addig funkcionálni fog autóként, ameddig a kaszni le nem porlad róla.


Pár kompromisszumot azért tudni kell. Komfortot ne várj tőle. Sem kényelemben, sem zajokban, sem menetteljesítményben.


Üléspárnával használom én is. (Főleg hétvégén használom, főleg együltő helyben 60-150 km-eket megyek vele, évi átlagban 15e-t.) Szerintem más hasonló korú, és/vagy hasonlóan olcsó autóban sem várj ennél jobb kényelmességet. Akinek fájós a háta, annak egy új autóban is fog fájni a háta. Én sokat ülök munka miatt, és nekem is érzékeny a hátam, és, amikor a céges VW Golfban ülök (2018-as), akkor is mocorgok egy idő után az ülésben, valahogy abban sem jó.


Másik a zaj. 100 km/h fölött zajos a Suzuki. 110-nél még elviselhető, 130-nál kimondottan zavaró. Egy 1,5-2 órás autópályás út után zúgni fog a füled, amikor kiszállsz, ezt, garantálom, pláne, hogyha a rádiót is feltekered út közben, hogy hallj belőle valamit. Hiába, a vékony bádog kaszni felerősíti a zajokat, a motor a 3500-nál (autópálya 130 km/h) kimondottan hangos, illetve a szélzaj is óriási.


Harmadik a menetteljesítmény. 100 km/h-ig szinte repül az autó. Elmegy 130-at is simán, de ha kell, 140-150-et is tudja, de az autópályán már nem lehet hülyegyerekeskedni. Ha beragadsz valaki mögé, aki 110-zel megy, nem vághatsz ki egy 130-cal közeledő autó elé, mert nem fog úgy megindulni az autó, ahogy szeretnéd, hanem kezdődhet a Miatyánk... Ez pláne igaz, ha egy ici-pici kis emelkedőn vagy éppen. 4-ben, 5-ben gyenge a vontató nyomaték, ami a kerekekre jut, hiába könnyű az autó.


A lényeg, hogy ebben az árkategóriában ne keress komfortot. Semmilyen téren sem. Ahhoz ennek az árnak súlyos többszörösét kell kiadni. Ha nincs rá annyi, de kell az autó, akkor el kell fogadni, hogy ugyan lehet venni autót, ami megbízhatóan elmegy (!), de semmi többet nem lehet józan ésszel várni.

2019. jan. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!