Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A szervizkönyv ér valamit egy...

A szervizkönyv ér valamit egy autó eladásánál?

Figyelt kérdés
A kérdésem konkrétan az lenne, hogy a szervizkönyvvel rendelkező autó jobb-e, mint mondjuk egy anélküli? Illetve többet ér-e?
2019. jan. 10. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Lehet hamisítani. :/
2019. jan. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A szervizkönyv egyféle "garanciát" jelent. Főleg a km óra állások rögzítése miatt, amit 2 évente (vagy ahogy a bejegyzések vannak) rögzítettek benne.


No de persze mint mindent, ezt is ki lehet játszani sajnos, 1-2 telefon, és máris megvan az illetőnek az üres szervizkönyv, amibe hasára üt és ír bejegyzéseket, különféle tollal, meg a pecséteket elforgatja, és tádá.. kész is van a szervizkönyv, amiről a kutya nem mondja meg hogy hamis. Mondjuk most már szerencsére egyre több a lehetőség arra, hogy egy-egy autó előéletének utánanézzünk, így most 2019-ben ugye az ügyfélkapun keresztül is történtek változások amik ezt elősegítik.


Sok ember nem tudja elfogadni, hogy az az autó, ami neki tetszik, mondjuk ha egy német márkáról beszélünk: egy audi, abban 3-4-500 ezer km van.. Ezért Magyarországon nem is nagyon van rá kereslet, de viszont ha visszatekerik a km óra állást 150-re akkor máris duplájára nőtt az autó értéke, és 10-en összeverekszenek érte hogy ki vigye el. És mivel a kereskedő nem akarja, hogy rajta maradjon az autó, ilyen-olyan dolgokhoz folyamodik.


De a szervizkönyvbe bejegyzett km óra állás sem mindig garancia, mert tegyük fel hogy nekem van egy autóm, amit szalonból vettem, és szerviz előtt van benne 80 000 km, visszatekerem 35-re, akkor 35 ezret írnak a sz.könyvbe. A következőnél már 160 ezer lenne benne, de visszatekerem 50 ezerre..

Mindig megvannak sajnos a kiskapuk, de remélem hogy azért egyre több lesz az ilyen újítás, hogy az autó előéletének jobban utána lehessen nézni. Mert hiába digitális szervizkönyv, akinek vannak kapcsolatai az megoldja azt is.


A kérdésedre válaszolva %-ban inkább nem írnék semmit, (5-10 % egyébként), de ez sok mindentől függ.

És nem feltétlen jobb autó amihez van szervizkönyv, hanem az emberben ez olyan érzést kelt, mint a boltban a 9999 Ft, hogy ú, ez nem 10000, hanem csak kilencezer valamennyi.. Tehát egyféle megnyugvás, hogy mindig volt szervizelve az autó. (kicsit furcsa hasonlat, remélem érted mire írtam.)

De nem akarok általánosítani, sok olyan autó van ami tényleg patika állapotú, és a szervizkönyve is valós. De sajnos ahol tudnak, ott csalnak..


Számszerűsítve: Van egy A4-em 500 000 km-el, gyakorlatilag 1 millióért nem viszik el, de ha visszatekerem 120 000-e, írok hozzá egy szervizkönyvet, szépen kitakarítom, felrakom 2 milláért és csörög a telefon mint a bolondóra.. És fél óra alatt kerestem 1 milliót.


Meg lehet egy autónak szervizkönyve, hogyha van egy attól jobban felszerelt, ugyanolyan típusú, de mégis jobb állapotú autó, akkor az többet ér mint egy sz. könyves. :)


(Mielőtt megköveznétek, NEM SZOKTAM SEM SZERVIZKÖNYVET HAMISÍTANI, SEM KM ÓRÁT TEKERNI!!! Csak sajnos volt dolgom 1-2 ilyennel.) :)

2019. jan. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Engem nem érdekelt se a szervizkönyv se az,hogy éppen mennyi km van benne. Mert mind a kettő olyan,hogy vagy igaz vagy nem,meg az autó jelenlegi állapota érdekel
2019. jan. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Értéknövelő szerepe már nem nagyon van, viszont szervízkönyvvel hamarabb el lehet adni az autót, mert sokan ilyet keresnek. Azért vannak még igazi szervízkönyvek, ha jól megnézed, látszik hogy melyik hamisított. Egyébként az a legtutibb, mikor a számlákat is adják az autóhoz, nekem már volt szerencsém ilyen autót venni, illetve én is minden autómhoz megőriztem a számlákat, és eladásnál is odaadtam a vevőnek.
2019. jan. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb márkaszerviz már nagyon rég digitálisan vezeti a szervizkönyvet, a papír alapút csak formalitásból tartják meg, ha megtartják.


Ha egy autó végig márkaszervizben szervizelt és ezt a szerviz igazolja az ér valamit. Ha nem márkaszervizbe de normális szerelőhöz volt hordva és végig van ütve illetve megvannak a munkalapok a javításokról az is ér valamit.


Ha csak végig van ütve egy hamis szervizkönyv az... :D

2019. jan. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A mellékelt számlák sem fedhetik a teljes valóságot.

Beadod szervizbe, kicserélnek valamit egy használt alkatrészre, kapsz számlát egy új alkatrészről, a z uj alkatrész pedig olcsóbban bekerül egy csókos kocsijába.

2020. jan. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6os

Ezek mesék. Nem mondom, hogy nem történik meg, de nagyon ritka.

2020. jan. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!