Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mi az a minimum...

Szerintetek mi az a minimum összeg, amiért üzembiztos autót lehet venni? Szerintem minimum 500000 forint.

Figyelt kérdés
2019. jan. 10. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Inkább az a kérdés, hogy mik az igények. 100-ért lehet F Astrát kapni ami lehet ütött kopott de mivel faék egyszerű ezért nem is romlik el.
2019. jan. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

"de mivel faék egyszerű ezért nem is romlik el."

Ezért inkább szétrohad :D


500-ért amúgy már lehet találni megbízható, rohangálós kisautót.

2019. jan. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Nincs olyan, nem meghatározható.

Egymillióért is vehetsz olyan roncsot, amire a vételárnál is többet kellene rákölteni, hogy az közúti közlekedésre alkalmas legyen, és találhatsz 100-200ezerért olyat, amire még 100ezret ráköltve rendben lesz.

Konkrét példa: egy ismerősöm 20ezerért vett egy bontóba szánt, de még forgalomban lévő öreg Golfot, évek óta használja, üzembiztos, igaz nem is hosszú távokra jár vele, de minden nap használatban van, és nyilván időnként költ is rá.

Az már inkább érdekes kérdés, hogy sikerül-e megtalálni a sok eladó roncs között azt a néhányat, ami nem lesz pénznyelő - a használt autóknál ez a veszély a magasabb árakon kínáltaknál is fenn áll, az "olcsó" darabok között meg alig néhány százalék, de azért nem nulla (lásd a 20ezres Golf esete)

2019. jan. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom en 300-ert vettem tobb mint fel eve egy ezres suzukit meg azelott par honappal egy automata scenicet 500-ert a felesegemnek es egyikrol se lehetne megmondani hogy 20 ev korul vannak se kivulrol se belulrol.

Mondjuk egyikben sincs tobb 130 ezer kmnel ee az elso egy vezerles es olajcsere volt mindketton de ezen kivul csak a benzinkuton szoktam rajuk kolteni..

2019. jan. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
első autómat 5 éve 150 ezerért vettem egy swift sedant, üzembiztos volt. Amikor 2 éve eladtam akkor is az volt még, 100 ezerért ment el. Szerintem akár 100-150 ből is lehet ha szerencsés vagy. De persze ez azért már inkább a tippmixre hasonlít mint az autó vásárlásra
2019. jan. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Trabantot megkapok 50-ért is üzembiztosan. Azért alakult ki benned ez a félmilliós összeg, mert azt gondolod, hogy egy régi autó nem lehet üzembiztos, ami elég nagy tévedés.
2019. jan. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ezért inkább szétrohad :D"


Az enyém 95-ös, és még a gyári küszöb van rajta, ami még csak nem is rozsdás. :D

Ráadásul minden bontóban van belőle vagy 20 darab, de amúgy se nagyon kakálnak be rajta az alkatrészek.


Tegnap egy Fabia-t adtam el, amin: szr volt az elektromos kormányszervó, a 2. lambdaszonda, égett műanyag szag áradt belőle, blablabla...

Mindezt 390-ért.

Csak mert 2005-ös évjárat.

Kb a másik faluba nem mertem volna vele elindulni.


A 170-ért vett F astrával el mernék menni még a tengerpartra is.

2019. jan. 11. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
150-200 között kapsz jobb Corsa B-t, mint Astra F-et. 500.000-ért pedig már jó Astra G-t, Golf IV-t kapsz (benzinest) De én személy szerint, hosszabb távra 1-1,5 milliós ársávban nézegetnék
2019. jan. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

Mit jelent neked az üzembiztos?


Én nyáron adtam el a swiftemet 21 éves volt, 170ezret kaptam érte.

Napi használatban volt, teljesen üzembiztosan, 6 évig volt nálam.

Azért adtam el, mert kezd rozsdásodni (de a kortársaihoz képest nagyon jó állapotban volt).

És nem volt benne klíma. Mivel napi 2x30 km-t ingázok, 2-2,5 órát ülök kocsiban, így nyáron nagyon hiányzott a klíma.


SZóval szerintem az enyém üzembiztos volt, legalábbis nálam mindenképpen (nem tudom, az új gazdája hogy használja).

2019. jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
35%
Egy autó akkor üzembiztos, ha folyamatosan költve van rá!
2019. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!