Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért folyhatott el az autóban...

Miért folyhatott el az autóban a motorolaj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma reggel beindítottam a kocsit, hogy melegedjen. Elindultam vele és elkezdte jelezni az olajszintet. Ekkor a következő utcában megfordultam és egyből haza hogy utána töltsek (bár kicsit furcsáltam, mivel tegnapelőtt az olajszintem a max fölött volt kb 1 milivel... amit az autószerelő csinált olajcserénél és azóta mentem vele kb 2000 km-t). Ahogy hazaértem látom hogy a kapu előtt kb 2 liter olaj ott van és még folyik szét. Szóval úgy gondolom hogy ez akkor történt. Belenéztem a motortérbe hogy esetleg nem a nivót raktam e vissza szarul. De felül semmilyen olajfolyást nem láttam. A kocsi működik szépen, semmit nem vettem rajta észre ami eltérne a megszokottól.

2019. jan. 11. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy a leengedö szelep nincs rendesen meghúzva, ez elöfordulhat, föleg, ha netán olajcsere után vagy.
2019. jan. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lazult le az olajszűrő?
2019. jan. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most fogok aláfeküdni. Megnézem elsőnek is az olaj teknőt hogy nincs e felütve, meg a leeresztő csavart. Meg olvastam valami olyasmit hogy a kartelgázelvezetőnél van egy szűrő amit senki sem szokott takarítani és elfagy. Emiatt is szokott az olaj dölni.
2019. jan. 11. 13:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Azzal kellett volna kezdeni, hogy megnézni miért és hol folyhatott el az olaj. Majd esetleg utána kiírni a kérdést.
2019. jan. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajna nem vagyok egy nagy autó szakértő. De viszont megtaláltam az olajfolyást. Az olajszűrő amibe bele van tekerve és annak a tetején van egy kis búra alakú vas. Onnan folyik az olaj, mikor leállítom akkor meg szépen elkezd bugyborékolni
2019. jan. 11. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!