Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti vennétek 2012-es Volkswagen...

Ti vennétek 2012-es Volkswagen Tiguan-t?

Figyelt kérdés

Árakról nincs szó, csak magáról a típusról. Jó választás lehet?

2.0 TDI (bluemotion)


Igazából a kényelem, kevés fogyasztás és a nagy hely volt a főbb célpont. 2011-es passat-ról (1.6 kombi) váltott erre az anyukám és a párja. Nem tudom érdemes volt-e, de elvileg nem sokat fizettek rá.


A kocsi téma mindig is érdekelt engem, bár nem érettem hozzá sosem, ráadásul a Tiguan szó hallattám eddig csak egy üres köd jelent meg a fejemben, ezért kérdezem a véleményeteket, hogy mi a "megszokott" vélemény ezekről az autókról. (Jogsim nincs, ráadásul még nem is látom egy ideig élőben, szóval személyes tapasztalataim nincsenek, nem is lesznek nagyon csak a külsejével esetleg.


Ha lesz válasz, azt előre is köszönöm:)



2019. jan. 11. 19:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem mi fogjuk eldönteni, hogy nekik megérte-e váltani.

Ha a 2011-es Passatot egy másik 2011-es Passatra cserélik, azzal is lehet jól, és nagyon rosszul is járni, attól függően, milyen lesz az új szerzemény, a régihez viszonyítva.

Az másik szempont, ha nekem tetszik a SUV, nem igazán érdekel azok véleménye, akik szerint az hülyeség, a kombi az igazi...

Lehetne még sorolni, mi, minden lehet a döntés hátterében, igények, felszereltség, műszaki állapot, stb, stb...

A Tiguan is egy Volgwagen, csak más stílusú, mint a Passat.

2019. jan. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"Nem mi fogjuk eldönteni, hogy nekik megérte-e váltani."


Én nem is erre kértelek titeket :)

A passat-ot ne vegyük figyelembe. Már úgyis kezdett unalmassá válni, és nem volt élvezetes se benne az utazás. (Sokszor járjuk vele Európát.) Bár erről inkább az 1.6 diesel motor tehetett szerintem.


Inkább az érdekel, hogy milyen autó a Tiguan mint konkrét típus. Vagy esetleg egy rövidke tapasztalat beszámolás azoktól akiknek ilyen van. Autópályán mennyire élvezetes, ugyanakkor hogy bírja a terepet és a saras tanyákat, illetve milyenek motorikusan, mennyire strapabírók, csak hogy említsek pár példát :)


Egyébként nekem mindig is tetszettek a SUV-ok. Anyám párjának mondjuk sosem tetszettek, de ő erőltette a kocsi váltást valamiért.

2019. jan. 11. 19:35
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Nincs az az isten amiért SUV-ot vennék, szóval nem.
2019. jan. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
19%
Jó autónak tartom, ha szeretném a SUVokat, akár vennék is, a 2.0 TDI nagyon jó motor is. Na de Passatot cserélni Tiguanra nemhogy szintlépés, hanem visszalépés. Ha a Passatot nem szeretitek, a Tiguant mégúgysem fogjátok.
2019. jan. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Na, megint egy kérdés, amelyre rajzani fognak a SUV utálók, mint villanyfényre a muslicák. :-)
2019. jan. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#4 Ezen énis elgondolkoztam, hogy nem visszalépés-e a passatról. Még akkor is, hogy a Tiguan 1 évvel fiatalabb. De nekünk/nekik minden szempontból jobbnak tűnik a tiguan, kivéve hogy egy kicsivel kisebb a csomagtartó.


Igazából az 1.6-os diesel-es passat elég nyugdíjas autónak bizonyosult... Illetve hamar előjöttek olyan problémák, hogy kopogott valami alulról, illetve (nem vagyok autószerelő) de talán a futómű is másfél év alatt kétszer is bekrepált, most ahogy el lett cserélve, kb 15 méterenként egy kisebb fekvőrendőr vagy útemelkedesnél horzsolódott a kocsi alja, mintha leérne. (Vagy a kerék a sárvédőnek, nem tudom.)

Valahogy kényes autónak tűnt nagyon, minden megtett kilométer után ugy tűnt, hogy triplán romlik az autó minősége, még a szerelőtől hazajövet is.

Jónak jó volt, mert tágas és kényelmes, illetve nagyon keveset fogyasztott. Nem tudom, majd ha hazarepülök akkor megnézem én is, bár nekem valamiért a gondolat jobban tetszik mint a passat kombi:)

2019. jan. 11. 22:42
 7/15 anonim ***** válasza:
Én nem vennék, pedig SUV párti vagyok, de amennyi szar motort gyártott a VAG az utobbi idõben, làsd 2.0 tdi 140 lò, akkor 1.8 2.0 tfsi, a kissebb tsi krõl nem is beszélve, tehát nem bizok a Vaw megbizhatòsàgàban, én inkàbb egy hasonlò évhàratu Kia Sportage et, vagy Hyundai iX 35 öt vettem volna, a tiguàn amugy is unalmasnak néz ki, olyan öregúras, de ez sajàt vélemény
2019. jan. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam nagyon jó motor van a tiguan-ban, ami 2.0 tdi, 200 lovas. (Vagy 190, már nem emlékszem)
2019. jan. 12. 10:00
 9/15 anonim ***** válasza:
24%

" de amennyi szar motort gyártott a VAG az utobbi idõben, làsd 2.0 tdi 140 lò, akkor 1.8 2.0 tfsi, a kissebb tsi krõl nem is beszélve, tehát nem bizok a Vaw megbizhatòsàgàban,"

2.0tdi 140ló? what? Kérlek mesélj még....



190-200lovas 2.0tdi 2012-ben biztos hogy nem volt, szerintem 150lovas lesz az. Passat után azért váltani egy SUV Golf-ra, nem biztos hogy előrelépés.

2019. jan. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Tiguan, mint SUV Golf, jó vicc. :-)

A mostani T-Roc nagyjából ugyanaz méretileg, mint egy Golf, de egy Tiguan egy cseppet nagyobb, cca 17-18cm hosszbeli különbség van, ami már simán egy méretosztálynyi differencia.

2019. jan. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!