Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit szükséges elvégezni a...

Mit szükséges elvégezni a légkondival tavasszal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Életem első autója egy Toyota Yaris 2008. Tavaly vettem és előre látóen szeretnék felkészülni minden eshetőségre, szóval ha jönnek a plusszok és szeretném használni a légkondit mit érdemes elvégezni? Át kell nézetni szerelőnél, hogy minden rendben-e vagy elég venni egy tisztító patront és azzal megjáratni? Egészségi szempontból van ebben valami szűrő amit jó lenne cserélni? Elnézést ha butákat kérdezek de nagyon nem értek hozzá.Köszönöm!



2019. jan. 11. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jól működik, (fúj hideget, nem büdös) akkor semmit.

Pollenszűrőt illik cserélni minden olajcserénél.


Egyébként érdemes télen is néha bekapcsolni a klímát. Ha sokáig nem megy, akkor az állítólag árt a tömítéseknek. Emellett párátlanításra is nagyon jó.

2019. jan. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmit, de a pollenszűrőt cseréld ki, azt akár most is kicserélheted.
2019. jan. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy fertőtlenítés nagyon nem ártana a hőcserélőre minden szezon elején.
2019. jan. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat!

Pollen szűrőt már cseréltem is (illetve raktam bele mert mint most kiderül úgy vettem meg ,hogy nem is volt benne) a tisztítást is elvégzem majd tavasszal.

2019. jan. 12. 22:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Havonta 1x kb. 10-15 percre érdemes bekapcsolni a klímát, ez megvédi a tömítéseket a kiszáradástól.


Átnézetni csak akkor kell ha baj van vele, és tisztítani is csak akkor, ha büdös.


Pollen szűrőt rendszeresen cserélni ahogy a többiek írták. Nekem 2 évet ír az autó könyve, ennek ellenére évente 2x kicserélem mert kb. fél év után már hallani hogy erőlködik a ventilátor hogy átfújjon rajta.

2019. jan. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"és tisztítani is csak akkor, ha büdös."

Nyilván kezet is csak akkor mosol ha láthatóan koszos, vagy büdös...

2019. jan. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6-os: egy műanyag csövön és egy alu v. réz hőcserélőn olyan sok tisztítani való nincs ha rendszeresen használva (átszellőztetve) van.

Ezek a "tisztító patronok" fertőtlenítenek és gombaölnek és pont annyi értelmük van használni, mint egy lakásban: gondolom otthon sem fújod telibe a falat évente 2x klórsprével akkor ha nem gombás. Ha igen, az más tészta, és akkor viszont kell.


Szóval ez olyan, mint a gyógyszer: akkor kell szedni, amikor beteg vagy és nem évente 2x tavasszal és ősszel.

2019. jan. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!