Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A4 audi 2005-2008 évjárat....

A4 audi 2005-2008 évjárat. Benzin vagy dízel?

Figyelt kérdés

Állítólag a kis motorok rosszak pl 2 ezres 2.5-ös ilyesmik. Az 1.9 116 lovas a jó, de az gyenge. Vagy a 2.7-3.0 dízel. Nagy köbcentis benzinesekről nem tudok sokat.

Melyiket érdemes választani? Évi max 10.000 km. Azt számolgattam, hogy évente kb 80-100 ezret lehet megspórolni az üzemanyagon a dízellel. Kérdés hogy milyen szervízköltségek bukkannak elő nálam. Valamint úgy tudom hogy pl kettőstömegű az már a benzinesben is van.


2019. jan. 12. 09:58
 1/6 anonim válasza:
Szia! Évi 10000 km-nél nem éri meg dízelt venni.
2019. jan. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom én is, viszont mi van ha ugye csak hétvégi autó, és olyankor meg hosszabb távokat megyek vele. Elvileg akkor nem is romlik el olyan gyorsan, ha később jön el a szervizelési km.
2019. jan. 12. 10:24
 3/6 MisterTT ***** válasza:

Mindenkinek azt mondom..

Városi ritka vagy rövid távú használatra Benzin..

Ha napi min 2-300km haszálatra (hosszútávú) Inkább Dizel..

2019. jan. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Városban nem használnám. Hétvégi autó, átugrani vele a szomszéd városba, 25 kmre. Elmenni vele kirándulni, nyaralni. Nagyon max 10 ezer km egy évben. De hülyeségekre nem indítgatnám.
2019. jan. 12. 14:15
 5/6 anonim válasza:
Nem vagyok szakértő, itt leszögezném, csak saját tapasztalatokat és saját gondolatmenetet írok :)TDT-ből még a 2.0 is kicseszett lomha ahhoz a kasznihoz, olyan érzésem volt mintha egy kicsit kényelmesebb astrában ültem volna. Van az 1.8T, amiről ismerősön át nem tudok rosszat mondani, jó motor lett, kényelmesen viszi és élvezet az összkerék, talán csak annyi a baja, hogy eléggé régiek már :)Eleve én úgy szelektálnék, mi fér bele a keretbe, ami magyarországon üzembehelyezett és nincs benne 300k :)Ha így ritkán kéne én mindenesetre nagyobb köbcis benzineseket néznék, esetleg 2.5 feletti dieseleket:) Ja és az összkerék fontos, hidd el :D Szó mi szó: ha csak felvágni akarsz vehetsz fostalicska 2.0TDI-t, de ha fontos az élmény minimum egy 1.8T benzin, 2.5 feletti diesel és összkerék :)A kis köbcentit kerüld, mert csak egy lomha erőlködős fost kapsz :D Hogy melyik amelyik jó motor is, azt egy szerelő meg tudja mondani, én csak azt tudom, melyik audikkal volt rettentő hiányérzetem :D
2019. jan. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dieslel te évi 10 000 km mellett semmit meg nem spórolsz tapasztalat, inkább ráfizetek a benzinre minth. újra használt dieselt vegyek.
2019. jan. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!