Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy sávba belógó minibuszna...

Ha egy sávba belógó minibusznak (kb.1600-200 kg) párhuzamosan neki megy egy kisebb (kb.8900-1000 kg-os) autó, akkor kitörhet-e a minibusz kereke?

Figyelt kérdés
A minibusznak sem a sárvédőja, sem a tükre, sem a lökhárítója nem sérült meg. A neki ütköző kisautónak letört a sárvédője, lökhárítója és elmozdult a kereke. A kicsi kocsival gondtalanul haza lehetett menni. A minibusz sofőrje szerint ettől az ütközéstől kitört a kereke, eltört a tengelye, kifolyt az olaj, eltört a kormánya. Történhettek e a minibusz sérülései ettől az ütközéstől?

2019. jan. 12. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján pont a kerekét kaptad el,tehát nincs min csodálkozni.
2019. jan. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mire alapozod, hogy vele párhuzamosan haladó sávban neki ütköztem és pont a kerekét kaptam el? A sárvédője és a lökhárítója közben sértetlen maradt? ha ennyire közel kerülhettem hozzá, akkor a tükre nem kellett volna szintén vmit csináljon?
2019. jan. 12. 15:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet mini méretű, közepes, vagy hatalmas egy autó, ha a futóműve kirohadt, nem kell extrém nagy erőhatás, hogy kitörjön a kerék.

Ettől függetlenül egy baleset felelősét nem annak alapján határozzák meg, hogy milyen károk keletkeztek, a kérdés az, hogy melyik fél idézte elő a balesetetet kiváltó helyzetet, illetve vizsgálják azt is, hogy a vétlen fél valóban nem tudta elkerülni az ütközést (nem mindegy, hogy a kisbusz féktávon belül vágott át a másik sávban érkező autó elé, vagy azért ütköztek, mert az érkező nem figyelt, nem fékezett, lassított időben)

Azt sem a két félnek kell kielemezni, hogy keletkezhettek a károk, ha vita van rendőrt kell hívni, ha nem szükséges a helyszínen rögzíteni milyen károk vannak, nem később egyezkedni.

Vissza térve a téma elejéhez, ha egy valóban szétrohadt autóból fordul ki a kerék, azért mégis ki a felelős?

(Nem biztos, hogy az történt, de ha igen, akkor az a jármű eleve alkalmatlan volt a közlekedésre)

2019. jan. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az autó beparkolni készült, de a parkolás valamiért abbahagyta. Ott állt a járdástól kissé távolabb, kivilágítatlanul. Nekem az összes körülményt ismerve az a benyomásom keletkezett, hogy ott állt, már törött kerékkel és én voltam az a a balek, aki nekiütközött. Elképzelni nem tudom, hogy a karosszériáján még csak karcolás sem volt látható és közben meg a kereke kitört. Tul.képp arra keresem a választ, hogy lehetséges az a feltételezés, amit leírtam? És ha neki megyek, sötétben egy üres utcában egy kivilágítatlanul, a haladó sávba belógó kocsinak, akkor milyen szabálysértést követtem el?
2019. jan. 12. 17:20
 5/9 A kérdező kommentje:
és természetesen köszönöm az eddigi válaszokat.
2019. jan. 12. 17:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát rengeteg gyalogost is látunk kivilágítatlanul ugyebár talpig feketében

"belógni"a sávba -ahogy Te fogalmazol-,észre kell venni őket nincs mese,olykor igen nehéz.

Felelősség sajnos a tiéd,hiszen ezekszerint gyorsabban mentél a reakcióidődnél,ami persze minden embernél màs.

A futómü nagyon nem szereti az oldalirányú terhelést,nem erre tervezték.

A vékonyka lengőkar azonnal hajlik,törik...

2019. jan. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi az hogy " kb.1600-200 kg, és kb.8900-1000 kg"?

Már itt elakadtam.

2019. jan. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
gépelési hiba a minibusz kb. 1600-2000 kg-os a kis autó kb 800-1000 kg . 30-40 km-rel mentem, ez meg egy fekete minibusz. hogy hibás vagyok az ok. de nem mindkettőnk hibája?
2019. jan. 12. 20:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért nem hívtál rendőrt, ha valami vitád volt az illetővel?

Műszaki hibás autó bárhol állhat az úton, pontosan azért, mert műszaki hibás, és időbe telik, mire elviszik onnan és az is elképzelhető, hogy a világítása sem működik - ebből a szempontból egyértelműen te voltál a hibás, számítanod kell arra, hogy akadály lehet az úton, és olyan sebességgel haladhatsz, hogy előtte meg tudj állni.


A többi már csak találgatás, főleg úgy, hogy te sem tudod, hogy mi is történt valójában, legalábbis nem árultad el.

2019. jan. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!