Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bemehetek "csak úgy" egy...

Bemehetek "csak úgy" egy autószalonba, nem fognak hülyének nézni, átvágni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy tavasszal kapnám meg az első autómat (most lett jogsim), viszont nem igazán vagyok képben az autókkal. Sokszor van, hogy meglátok egyet, és mondom a barátomnak, hogy milyen szép, mire közli, hogy az egy régi sz..r, és nem is túl jó. Nézegettem online is, a márkák oldalán, de amiket írnak, nekem az kínai. Szóval leginkább a kinézet alapján döntenék, de az ugye kevés... Apukám, a barátom mindig elfoglaltak, és nem igazán segítenek a választásban, ezért arra gondoltam, hogy bemennék egy (vagy több) márkakereskedésbe. De mivel nem vagyok biztos a márkában sem, ezért lehet, hogy nem pont az elsőből fogunk vásárolni. Ilyet lehet? Vagy nem szeretik, ha bemegyek "nézelődni", kérdezek, aztán mégsem ott vásárolunk?


2019. jan. 13. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Óh... Kapsz egy szalon autót? Akkor az Audi, vagy a BMW szalonba kellene menned. :) onnan valasz egyet ha mar kifizetik.
2019. jan. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azok is játszanak, de még nem annyira körvonalazódott, hogy pontosan milyet szeretnék. :) Köszönöm szépen a választ!
2019. jan. 13. 12:04
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Márkakereskedésből vett új autónál nem teljesen értem, hogy lehetne átverni...de ha nem te fizeted, úgyis be fog menni apukád veled, ne izgulj. Te meg nézd ki amelyik tetszik és kész.
2019. jan. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát hogy van jobb ugyanolyan, vagy hasonló árban.
2019. jan. 13. 12:13
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

Tehát autószalon, márkakereskedés, vagy használtautó kereskedés? :)


A szalonban új autók vannak, 0 km-esek, (vagyis ugye max 6000 a próbakörök meg teszt meg stb..). Egy új, 2018-as opel a szalonban kb 5 milliónál kezdődik. Ugyanez egy Audi-nál, ami vadiúj, 2018-as, te vagy az első gazdája, hát.. kb 30 millió az alja.


A márkakereskedés már más tészta, ott egy márka különféle típusai vannak. Általában egybe szokott lenni márkakereskedés meg márkaszerviz, ahová vissza tudod vinni az autód ha vmi baj van, illetve itt az adott márka autóinak szervizelésével foglalkoznak. Például ha nekem van egy Opel márkakereskedésem, akkor én csak opelokkal foglalkozom, és akkor nyitok egy márkaszervizt is mellette, ahol mondjuk mindenem van ami az opelhez kell.

Az Opel alkatrész szerencsére gyakori, meg olcsó, de remélem érted a példát.


A használtautó kereskedés megint más, ott megtalálható szinte az összes létező márka valamennyi típusa. Attól függ, egy kisvárosi 20 autós kereskedésről beszélünk-e, vagy mondjuk egy Pesti 100 autósról?


Itt rengeteg mindent kell tisztázni, kedves kérdező! :)

1. Mennyi az az összeg amit maximum autóra szántok?

2. Mik az elvárásaid? Mire használnád?

3. Kapcsolódva az 2.kérdéshez, fiatalos megjelenésű, vagy inkább elegáns?

4. Cabrio, Coupé, Kombi, Sedan?

5. Hány ajtós legyen, hány személyes?

6. Km tekintetében mi jöhet szóba?

7. Évjárat?

8. Benzin vagy dízel?

9. stb stb

2019. jan. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Új autóról lenne szó, azt hittem a szalon és a márkakereskedés ugyanaz. :D (Igen, ennyire nem vagyok tisztában az autókkal kapcsolatos dolgokkal.)
2019. jan. 13. 12:25
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
lány lehetsz, kérdező, úgyhogy nézzük így. Akarsz venni egy kabátot. Elmész olyan helyekre, ahol árulnak ilyeneket. Van egy kereted, meg egy elképzelésed, mi az, ami tetszik. MÉsz a helyekre és nézed a kabátokat. Amelyik megtetszik, felpróbálod. Kényelmes, jól áll, elég meleg-e, stb. minden, amit elvársz tőle, annak megfelel-e. A végén pedig megveszed, ha belefér a keretbe. Az autót is kb így veszed. A szalonban nem vernek át, igyekeznek az igényeidnek megfelelőt eladni. Hidd el, nem vág át senki.
2019. jan. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tele van a youtube autó tesztelésekről készült videókkal.

Szalonokba, márka kereskedésekbe fölösleges bemenni, amíg azt sem tudod mit akarsz, és az is kétséges, hogy ott szívesen látnak-e úgy, hogy tulajdonképpen csak feltartod őket, vásárlási szándékod nincs, azt sem tudod, mit szeretnél.

Kereskedésekbe akkor érdemes menni, amikor már van elképzelés arról, mi is kellene neked, addig marad az internet, elég sok időt el lehet tölteni az információk elemezgetésével.

Uj autót lehet venni 5millióért, és 50millióért is, ezernyi szempont szerint.

2019. jan. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően bárki bemehet, nézelődhetsz is, de azért ha elkezdesz egy Merci szalonban taperolni, beülni minden autóba, lehet rádszólnak.

Amúgy Németországban egyszer "betévedtünk" szakadt ruhában egy fullos Merci szalonba, ahol éppen egy 250 ezer eurós SLS AMG-re csorgattam a nyálam. Közeledett egy alkalmazott, már fel akartam venni a nyúlcipőt, errefel megszólított, hogy hogy tetszik az autó, sőt, mondta, hogy üljek be nyugodtan, fényképezhetem is. Kellemes meglepetés volt, szóval csak hozzáállás kérdése, hogy hogy viselkednek majd veled. Ha komolyak a szándékaid, biztos leállnak tárgyalni veled.

2019. jan. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!