Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogónál is kerülni kell a...

Robogónál is kerülni kell a motorfék használatát?

Figyelt kérdés

Olvastam itt egy kérdést melyben 2T motor által hajtott jármű motorfék-használat kerülése volt a kérdés. Ugye, mivel itt az üzemanyag szállítja a kenőanyagot, így nem nagyon szabad motorfékezni. Nekem autómata váltós/kuplungos robogóm van, ennél sem szabad a motort gurulni hagyni gázadás nélkül, vagy, ha leesik a motor fordulatszáma avagy nem kap annyi üzemanyagot akkor szétkapcsol a kuplung és visszatér alapjárati kenésre?

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. jan. 13. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért neked kell tudni hogy ha leveszed a gázt akkor szét kapcsol-e a kuplung, vagy megvan a hajtás.

Ha nem hajt a motor akkor leesik a fordulat alapjáratra és ott van némi kenés is.

2019. jan. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Ha betartod a gyári keverékre vonatkozó utasítást, akkor nem tudsz annyit motorfékezni, hogy károsodjon a henger/digattyú..


az igaz, hogy például a Wartburg, vagy elődje a DKW, esetleg a SAAB régi háromhenheres kétütemű motorjai is szétkapcsolhattak mototféknél..(szabadonfutó volt beépítve) de azok még gyengébb olajjal kentek. Ma már jobb a keverékolajok minősége.Nekem kétütemű motor még sohasem károsodott, vagy sült be.

2019. jan. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A simsonokkal simán lehet motorfékkel menni, igaz annak 1,5mm vastag gyűrűje van a robogóval szembeni 2x1mm-el. Viszont a főtengely hajtja az olajszivattyút a robogókon, úgyhogy akkor is van kenése, ha motorfékkel mész.
2019. jan. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A robogóval nem tudsz motorfékezni, mivel a röpsúlyos kuplung miután elengedted a gázt visszamegy a helyére azaz nem hajt vissza a kerék.

Egyébként a különolajzásos kétütemű motornál nem baj a motorfék, mert ott a fordulatszám függvényében kapja az olajat.

2019. jan. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Automata olajzású. Biztos, hogy szétkapcsol, de a lámpa fénye csak 10km/h alatt áll vissza az alapjárati szintre, így valahogy gyorsításra kész fordulaton van a motor.

Ha már itt a téma, megtudja valaki mondani, hogy milyen töményre keveri az olajat? Tavasztól munkába fogok vele járni, így érdekelne, hogy mennyi olajat fog elhasználni. Eddig 1x töltöttem bele olajat, de még van benne legalább 3dl.

Yamaha Jog 98' 1:50/1:40/ vagy más?

2019. jan. 13. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!