Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Keréknyomás kontrollámpa...

Keréknyomás kontrollámpa miért gyulladt ki?

Figyelt kérdés

5 napja volt cserélve téli gumira, eddig semmi gond nem volt vele. Ma kigyulladt a keréknyomás lámpa, megmértem mind a négy gumit, 0.1 bar pontossággal jó is mind. Lehet az a baj, hogy ma reggel reselteltem a trip-et? Elég ha resetelem a keréknyomást is? Netán más is lehet a baj?


Octavia kombi 2011 1.6tdi


2019. jan. 13. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha eddig jó volt, kerékcsere után is jól mért, akkor lehet hogy az elem merül valamelyik szenzorban. 8 éves autónál nem kizárt...
2019. jan. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Ahogy az előttem lévő is írta, lehet, hogy merül bennük az elem. Próbáld ki a resetelést, de a trip resetelése biztos, hogy nem játszott közre ebben.
2019. jan. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és. ha reset után visszajön? maradhat úgy kövi gumicseréig, ha tuti jó a nyomás? Nem szeretném mind a négyet lehúzatni, mivel nem jelzi melyk.
2019. jan. 13. 16:56
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem zavar a visszajelző a műszerfalon, persze. Vizsgán viszont így már nem megy át.
2019. jan. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi. ment a kéz. vizsga csak kövi télen lesz! :D
2019. jan. 13. 17:00
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Van a kerekekbe szenzor, vagy csak a buta kerékfordulást figyelő cucc van benne?


Ha az utóbbi, akkor be kell állítani minden kerékben a nyomást egyformára, majd utána lenullázni.

2019. jan. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!