Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Seat Leon-ra milyen ponya jó?

Egy Seat Leon-ra milyen ponya jó?

Figyelt kérdés
Nézegetem a takaró ponyvákat, szélességre elég hasonlóak, a magasság meg talán annyira nem számít. Az M,L,XL méretezésben sokszor csak a hossz, ami változik, viszont az eléggé márka függő. M: 4.3-4.4m, L: 4.6-4.8m, XL: 4.9-5.3m. Néhány helyen írják is, hogy milyen típusú kocsihoz melyik méret ajánlott, pl a Seat Leon-t sokszor az M-hez írják, az Altea az L, a Toledo meg az XL. Néztem kocsi méretet is, és papíron a kocsi 432x177x146cm-es. Ebből sok ponyva a szélességet sem tudja, pl: "M méret 4.32 x 1.65 x 1.19m". Az érdekel, hogy ezek mennyire rugalmas anyagból vannak, tudnak e nyúlni, ha méretre kicsi, vagy inkább vegyek L-eset? Van valakinek tapasztalata ezekkel a ponyvákkal olyan 20k körüli árban?

2019. jan. 13. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A méretes dologhoz nem tudok érdemben hozzászólni, viszont annyit hozzáfűznék a dologhoz hogy ponyvát csak akkor tennék a kocsira ha pormentesre takarítottam vagy amúgy is nagyon ronda a fényezés. A porszemcsék össze fogják karcolni a fényezést, szélvédőt, lámpákat ahogy igazgatod a ponyvát, ha a szél is mozgatja az még rosszabb. Plusz nedves időben bedunsztolod vele az autót, lecsapódik a pára és rozsdásodni fog.
2019. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen, ne tegyél rá ponyvát, mert többet árt, mint használ.
2019. jan. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 veterán vas ***** válasza:

Szerintem egy takaróponyvának fölösleges annyira méretpontosnak lenni, mint egy cipőnek, vagy öltönynek. Álló helyzetben nem tud lógni, lötyögni. Viszont ha jó passzos, kiválóan lehet vele csikargatni a fényezést. ;)

Láttam már néhány ponyvát, de egyik sem volt rugalmas. (ki ne találd már, spandex-al kevert az anyaga, mint egy biciklis nadrágnak)


Amúgy lebeszélnélek erről az egész takargatásos dologról.

2019. jan. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát ettől sem lettem sokkal okosabb. Talán akkor inkább a nagyobb méret a jó, ha nem nyúlik. Mindenképp le fogom takarni, mert összemásszák a macskák, és olcsóbb így, mint heti 3x mosatni. Sajnos nincs garázs, és kint áll egész évben. Ezek alapján inkább a nagyobb méretek lesznek a jobbak, és L-eset veszek M-es helyett azt hiszem.
2019. jan. 13. 20:58
 5/8 veterán vas ***** válasza:

Ha neked egyszerűbb és olcsóbb -néhány év múlva- elrohadt küszöböket, sárvédő peremeket cseréltetni, és az autót újra fényeztetni, mint néhány macseknyomot lemosni, akkor használj ponyvát!

A Te döntésed.

2019. jan. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bírom, ahogy egyesek tragédiát csinálnak belőle, ha valaki nem ért velük egyet. :D
2019. jan. 14. 01:19
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy régi Leon, tiszta karc, úgyhogy nem féltem a fényezést annyira. A motorja meg előbb fog szétmenni, mint hogy megegye a rozsda. Nem hiszem, hogy generáloztatni fogom, inkább veszek egy újat, aztán megy a roncstelepre néhány év múlva. Egyelőre ideiglenesen elég ez is, mert csak a szomszéd városba megyek vele néhányszor egy héten, arra meg nincs értelme milliókat elkölteni.
2019. jan. 14. 01:21
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül L-es ponyva lett, de ennél a L-hez írják a Leon-t. Meglátjuk, holnap lemosatom, aztán kipróbálom.
2019. jan. 17. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!