Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen sokára melegszik...

Miért ilyen sokára melegszik fel üzemi hőfokra a motor?

Figyelt kérdés
3 hete vettem eggy Aprila tuareg 125 rally tipusú motrot. Azt figyeltem meg hogy nagyon sokára melegszik fel üzemi hőfokra . Kazánházban van tárolva tehát nem kint a mínusz fokokban.. ha megyek is vele lassan akkor is sokáig tart mire felmelegszik úgy hogy előtte egy jó darabig járatom . Ezt ugy kell elképzelni hogy jár alapjáraton kb 20 percet,van mikor többet+menet közben egy 8 km kell mire felmelegszik. Mitől lehet ez? Vagy alapból ez egy ilyen motor ezt kell megszoknom?

2019. jan. 13. 19:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Gondolom vízhűtéses!?

Túl nagy a hűtése, ezért szokták kocsinál is a hűtőradiátor egy részét letakarni valamivel hogy ne hűtse olyan nagy felületen.

2019. jan. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

De amúgy az én 125-ös vízhűtéses motorom sem érte e l ilyen időben az üzemi hőmérsékletet

, én egy kukászsákkal.letakartam a hűtőradiátor felét, már is jobb lett

2019. jan. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a vízhűtéses motorkerékpárokat, de gondolom, azokban is van termosztát, nem?
2019. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ! Igen víz hűtéses rotax blokkos. Az előző tulaj azt mondja melegebb időkben is ezt csinálta...

Ha valaki tud még valamit irjon nyugodtan

2019. jan. 13. 19:45
 5/14 A kérdező kommentje:
#3 elvileg igen lenni kellene benne
2019. jan. 13. 19:51
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem kell alapjáraton szinte semmit se járatni. Nem leszel előrébb vele, mert alapjáraton egyáltalán nem melegszik.

Elég annyi neki amig az ajtót kinyitod és vissza csukod, már indulhatsz is vele. Persze nem teljes gázzal, hanem szépen közepes fordulatig nyugodtan tekerheted neki.

2019. jan. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor az lehet a rossz.
2019. jan. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#6 köszönöm akkor ezentúl igy teszek . Hidegen eddig sem pörgettem csak ovatosan mentem ...
2019. jan. 13. 20:03
 9/14 A kérdező kommentje:
#8 de a vizet nem forralja . Ha az rossz lenne akkor nem nyitna és felforrna a víz nem?
2019. jan. 13. 20:04
 10/14 anonim ***** válasza:
Vagy nem zár és ezért nem melegszik.
2019. jan. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!