Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik jogsit csináljam meg...

Krómgyűrű kérdése:

Melyik jogsit csináljam meg motorra? B125 vagy A2? 19/F

Figyelt kérdés

B-s jogosítványom van 4 hónapja. Segédmotorkerékpárt vezetek, szeretem is, de hamarosan nagyobb motorra is tervezem lerakni a jogsit.

Mind köztudott, a B125-ös jogosítvány olcsó és viszonylag hamar is meglehet szerezni.


Az A2-es jogosítvány drágább, tovább is tart a képzés, azonban több motor is belefér ebbe a kategóriába.


Nos, 19 évesen, diákpénztárcával melyik lenne a megfelelőbb, gazdaságosabb választás. Nyáron megyek dolgozni, lesz egy kis profitom.



2019. jan. 13. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem közlekedéshez vennél motort, akkor A2. 125-ös kategóriában nehéz olyan motort venni, ami nem kompromisszum. A2-vel veszel egy CB500-as Hondát, amivel megtanulsz motorozni és boldog leszel :) Én is ugyanígy vacilláltam mint te, és nem bántam meg az A2-őt!
2019. jan. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A2, a B125 nem ad annyi pluszt az AM kategóriához amit a B vel együtt megkaptál.
2019. jan. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Neked hogy sikerül fenntartani akkora gépet?:) Vagy gondolom már van rendes munkád. Én is azért szemezek a B125-sel, mert bele esik az MZ ETZ 125-ös. Ne érts félre, bejönnek a modern gépek, tetszenek a kawa er5ösök és hondák is, csakhogy a1be pont passzol az mz.
2019. jan. 13. 20:23
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp A2-t csinálj, abba is beleesik az MZ :D Sokkal nagyobb lesz a választék, nagyon megéri. És itt már tudsz venni olyan motort, hogy élmény legyen vele, így a korlátlan se lesz sürgős.
2019. jan. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Meggyőztetek:D

Maradok az A2-nél;)

2019. jan. 13. 20:58
 6/11 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen A2. Megéri belefektetni később megtérül, nagyobb a választék. A2vel még mindig vezethetsz B125ös kategóriásat, fordítva ez nem igaz. Én is készülök A2re (a B-s jogsim féléves) majd ha később pedig lehetőségem lesz a korlátlan A-t is szeretném megcsinálni.

Sok sikert neked. :)

2019. jan. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még gyűjtök anyagiakra és szerintem neki látok. Sok sikert Neked is!;)
2019. jan. 16. 05:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért is érdemes A2-t csinálnod, mert ha később szeretnél A korlátlant, akkor nem kell megvárnod a 24 éves kort, hanem 2 évvel az A2 után kezdheted.
2019. jan. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, erre gondoltam.

Apropó. Ti milyen supermotot ajánlanátok a2-es kategórián belül? Sajnos eléggé alacsony vagyok (171cm) ezért túl sok nem jöhet szóba?

2019. jan. 22. 04:32
 10/11 anonim ***** válasza:

Supermoto nemsok de túra-endúró igen.Kb ugyanaz csak jobban felszerelt.

Suzuki Freewind 650

Aprilia Pegaso

BMW F650

2019. jan. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!