Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szenzor párásodása mennyire...

Szenzor párásodása mennyire normális?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1 éves Hondám szélvédőjén a szenzorok kamrája bepárásodik. Ez hiba, vagy valamennyire normális jelenség? Ilyen havas időben fordul elő, amikor behordjuk a lábunkkal a nedvességet, és reggel a belső oldala is párás a szélvédőnek. Köszönöm!

2019. jan. 14. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban! :)

K Astránál is sokan panaszkodnak erre a hibára. Nálam csak -10 fok alatti ködös időben, több órás útnál jött elő a dolog.

2019. jan. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. jan. 14. 14:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. A lényeg, hogy nem egyedi az eseted. Tehát nem kimondott meghibásodás. Mindenesetre elég bosszantó tud lenni. Nem tudom nálad mennyire gyakori a jelenség. Nekem februárban lesz 1 éves az autóm és eddig egyszer tapasztaltam. Ennyivel még együtt tudok élni.
2019. jan. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szia! Én úgy vettem észre, hogy egyszer jelzett az auto, hogy a radar nem tud működni. Szélvédő párátlanításával pár perc alatt megszűnt a jelzés, de azóta figyelem, és sajnos tőbbször is párás. Jelezni csak egyszer jelzett. Felhívtam a Honda szervízt, ahhol azt mondták vigyem be az autót, csináljak fényképet, mert tudod, csak ritkán párás. Ma megyek, majd megírom, hogy mit mondtak.
2019. jan. 15. 05:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Oké, köszi az infót előre is. Kíváncsi vagyok mit mondnak rá.
2019. jan. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nos, ne sokkal lettünk okosabbak. :) Mikor meglátták a fotómat a párás szenzorboxról (ma nem volt párás), egyből azt mondták, hogy megnézik, valószínű, a zselét kell kicserélni benne....majd fél óra múlva közölték, hogy ez már az új fajta sajnos, amiben nincs zselé. Mivel ez egy nyitott tér, nem légmentesen zár, valószínű, hogy a behordott hótól nedvesedik be a fülke levegője, ami bejut oda is (megjegyzem, ilyen erővel a por, kosz is bejut, az meg nem igazán tesz jót a kameráknak...)Hát nem tudom, én kértem tőlük hivatalos papírt, hogy itt jártam ezzel a problémával, ebben az időpontban, mivel egy garanciális autóról beszélünk. Tovább fogok menni, másik márkaszervizbe.
2019. jan. 15. 14:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan Astrám van, ahogy írtam, de ugyan így egy nem teljesen zárt térben van a kamera. Tehát pontosan ugyan ilyen megoldás, ugyan ezzel a gonddal. Én azt csináltam hogy a fűtést feltekertem és csak szélvédőre irányítottam és lassan de lefújta.

Magyar és külföldi fórumokon is olvastam erről a jelenségről, de hivatalos, szerviz általi megoldásról nem tudok.

Majd írd meg ha jutottál vele valamire. Köszi.

2019. jan. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!