Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mutat mást a nyomásmérő?

Miért mutat mást a nyomásmérő?

Figyelt kérdés
Töltőállomáson fújtam kerékbe, 2.1 bart mutatott ott a mérő, otthon megmértem kíváncsiságból, az enyém 3 bart írt. Hogyan tudhatom meg, melyik a valós?
2019. jan. 14. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen mérőd van?


Valószínűleg a kúton lévő pontosabb.

2019. jan. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az egyik ok az, hogy az otthoni mérőd nem olyan pontos, mint az, amivel a kúton mérted. A másik az, hogy a kúttól hazáig vezető úton felmelegedett az abroncs (igen, ilyen hidegben is melegszik) és megnőtt benne a nyomás. Az abroncsnyomást mindig hideg állapotban kell mérni és beállítani, ha pedig levegőt nyomsz bele, mindig lehűl valamennyire.
2019. jan. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen másnap reggel mértem hidegen. a tipust nem tudom. de hasonló, mint a kúton, nem a kmpresszoros. csak a rányomós. próbáljam meg egy másik kúton megmérni? zavar. hogy nem tudom melyik a pontos :D
2019. jan. 14. 20:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Megmérheted más kúton is, az is mást fog mutatni. A kutakon pontosabbak a nyomásmérők, mint az otthoni "rányomósok", de csak azért, mert az elhasználódás miatt gyakrabban cserélik őket és újként is kicsit jobbakat szereznek be, amik nem pusztulnak meg két hét alatt. De azokat sem hitelesítik.

A helyedben azt próbálnám meg, hogy egy kúton felfújod a pótkereket a neki előírt nyomásértékre (mifelénk ez az autón előírt legnagyobb abroncsnyomás +0,2 bar), majd otthon megméred, mit mutat az órád. Mivel az nem fut, nem is melegszik, így jó összehasonlítási alapot ad. Onnantól kezdve legalább sejteni lehet, mit kell mutatnia a nyomásmérődnek, ha jó a guminyomás.

2019. jan. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!