Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az az új weboldal ahol le...

Mi az az új weboldal ahol le lehet kérdezni a gépjárművek adatait, km stb?

Figyelt kérdés
2019. jan. 14. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
szuf.magyarorszag.hu
2019. jan. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ma csöppet problémás az oldal...nem akarja az igazságot,csak később próbálja újra
2019. jan. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az új weboldal a SZÜF honlapja. Bővebben:

szuf.magyarorszag.hu

Ám még nem orákulum. Egyrészt néha téved. A saját, több, mint 10 éve ismert autómat négyszer kérdeztem le rendszám alapján (ráértem, meg amúgy is a hibakeresés a hobbim), ebből egyszer nem is adott eredményt, kétszer ugyanazt dobta ki, egyszer pedig olyan adatokat, amiken én is pislogtam. De ha jól emlékszem, január 31-éig tesztüzemben működik a honlap, nem minden tökéletes.

Más miatt sem orákulum: kell hozzá Ügyfélkapu-fiók. Amíg nincs ilyened (vagy E-személyid), nem férsz hozzá. De mindkettő megoldható ingyenesen, pár perc alatt.

2019. jan. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
vicces hogy időutazós autókat is szépen jelzi mintha semmi különös nem lenne . automata feljelentést be kéne építeni a rendszerbe hiszen büncselekmények le vannak dokumentálva amikor pl 100 ezret futott autó a következö bejegyzésben már csak 20 ezret futott. totalcar oldalán a használatát elmagyarázzák az oldalnak, ott könyebb áttekinteni
2019. jan. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

SZÜF Magyarország.

Most már teljesen gördülékenyen megy. Ma is tegnap is kérdeztem le autókat. Csak eleinte, az első napokban volt nagyon leterhelve az oldal.

Ja, hát ilyen érdekességeket én is láttam. Pl az egyik autóban volt 400.000km, majd a következő műszaki vizsgánál már csak 80.000. Úgy látszik ez hivatalosan a kutyát nem érdekel... :(

2019. jan. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó két beírónak: nem nagyon van kit feljelenteni. Mert mégis, kit jelentenél fel? Aki a vizsgára vitte az autót? Bizonyíték is kellene ám a bűncselekményhez...Pontosan ezt lehet csinálni, nyilvánosságra kell hozni minél szélesebb körben az adatokat. Ilyenkor talán a vevő nem lesz olyan láma, hogy meg tudják vezetni.
2019. jan. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Senkit nem gyanúsítottam bűncselekménnyel. Sem nem vagyok egy feljelentgetős fajta. Csupán megjegyeztem, hogy én is láttam már ilyet a lekérdező rendszerben.
2019. jan. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért ezt az autómata feljelentést nem igazán értem, itt az egyik hozzászólótól. Az órát oda tekered ahova akarod. Én az egyik autómat 500.000km után saját magam le nulláztattam. De mivel nem haszonszerzés a célja ezért nem számít bűncselekménynek. Dokumentáltam az előző óra állást. Viszont nem akarom eladni a kocsit. Mivel ennyi km-el már senki nem venné meg. Én meg teljesen 0-ra állitattam az órát. De ha egyszer mégis eladnám, akkor úgy adnám el, hogy megmutatom a dokumentációt, hogy egész pontosan 501.488km-nél le lefotózva az autó, illetve videó is készült róla, és 000001km-el lett az új műszaki vizsgája meg. Ott csinálták a vizsgaállomás melletti műhelynél. De ők is elmondták, hogy ha haszonszerzés céljából kérem ezt, akkor az bűncselekmény. Na de nyílván senki nem gondolja egy 2001-es dízel Peugeotnál, hogy még kevesebb km van benne, mint amikor a szalonból megvették. Szóval csak úgy bűncselekményt kiabálni elég nagy felelőtlenség lenne. Tudom, hogy sajnos a legtöbben tényleg átverés miatt tekerik, de azért vannak kivételek is.
2019. jan. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!