Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tilt le a szervó?

Miért tilt le a szervó?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az a nagy harci helyzet, hogy az autómban (Opel astra G 1.4 16v) nemrég volt generátor csere. Egy vadi új került bele. Viszont azóta azt csinálja hogyha a motort kipörgetem tiltásig akkor abban a pillanatban amint a motor tilt kikapcsol a rádió, a ledek elhalványulnak az elektromos szervómotor leáll, aztán minden vissza beindul egy pillanat alatt kivéve a szervómotort! Amint leállítom a kocsit és vissza beindítom újra jó minden. Túl sok feszültséget adna le a magas fordulatszám hatására az új generátor és az okozhatja ezt a jelenséget? Egyébként normál fordulat mellett nem jelentkezik ez a jelenség. A válaszokat előre is köszönöm!

2019. jan. 15. 00:07
 1/2 Vortrex ***** válasza:

A szervószivattyú egyszer rá van kötve az akkumulátorra, amit a gyújtással kapcsolsz, és még közvetlenül fut rá egy kábel a generátorról, ami "engedélyezi" a működését.

Csak akkor üzemel, ha tölt a generátor. Ennek az a feladata, hogyha elmenne a töltés menet közben, akkor leállítsa a szervót, hogy ne fogyassza az akkumulátort és még haza tudj vele vánszorogni.


Szerintem az új generátor fesszabályzója nem az igazi, és eldobja a töltést nagy fordulaton. De az sincs kizárva, hogy túltölt, és ez kavar be, de nem erre tippelnék.

2019. jan. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszod. Az eredeti generátor menet közben ment tönkre, kivillant a műszerfalon, hogy nincs töltés. Kb 5 kilométerre voltam otthonról, még haza tudtam menni töltés nélkül, eközben volt szervó is, hiába nem volt töltés. Szóval az ki kilőve, hogy töltés nélkül nincs szervó. Én is az utóbbira gyanakszom, meg fogom próbálni azt hogy a régi feszültségszabályzót átrakom az új generátorra, hátha megoldaná a problémát!
2019. jan. 15. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!