Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi spórólt pénzzel vágjak...

Mennyi spórólt pénzzel vágjak bele autóvásárlásba?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Régóta nézegetek autókat, a tipus közép ársávjából ( 800.000-1.700.000 ft ig mennek ) én 1,3 millioért nézem. Jelenleg 1,8 millio van autóra. Ennyivel érdemes belevágni?
2019. jan. 16. 16:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%

Attól függ mi a cél.

Én speciel ennyiért nem vennék.

Vagy pár százezerért vennék egy munkába járósat vagy 3 millió környékén vennék egy 3-4éveset amire jó eséllyel még gari is van akevés km miatt..

2019. jan. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az ársáv közepe táján már lehet jókat venni. Nem tudni milyen típust nézegetsz, de ennyiből lehet jó autót venni
2019. jan. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%

Legfeljebb hat havi spórolásból vegyél autót! Ha ez 1,8MFt, akkor nosza neki!

Az 1,3M/1,8MFt-ot jól lőtted be, ha nem lefingott prémium, hanem valami épkézláb középkategóriás autót néztél ki.

2019. jan. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Miért pont 6 havi spórolásból vegyen autót? Levezetnéd ezt pénzügyileg?
2019. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 1.6 benzin egyébként, mazda 3. Csak félek a rozsdától.
2019. jan. 16. 17:56
 6/18 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam írni, hogy én 1-1,5 millió alatt nem nagyon vesződnék pár százezres öreg fostaligákkal, ha nem életbevágóan fontos. Ennyiből már ki lehet fogni jó állapotú, nem túl régi, értelmes autókat.
2019. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nálam sokkal okosabb pénzügyi szakemberek (egymásól függetlenül) ezt (max. a6 hónapot) tanácsolják.

Ha nem hiszed, kérdezz meg te is párat!

2019. jan. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból kérdezem: A pénzügyi szakemberek szerint mi történik azzal, aki a 6 havi félretett pénzénél többért vesz autót? Az előző autómra sok évvel ezelőtt majdnem egy évig spóroltam. A mostanira ennél is többet. És az évek alatt semmiben nem érzem a hátrányomat. Viszont nem öreg rozoga tragacsokkal járok. Nagyjából mindenem megvan. Házam, van egy hét számjegyű összegem a bankban tartaléknak. És most is minden hónapban tudok félre tenni. Akkor mire kell számítanom, mi fog történni velem, mert nem olcsó autót vettem?
2019. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy ezek a nálad okosabb pénzügyi szakemberek nem a magyar jövedelmi viszonyokat vették figyelembe.

Ez a duma "Nyugat"-ról jön, és már van vagy 15-20 éves. Nem kell komolyan szó szerint venni mindent, ami bizonyos könyvekben le van írva, hanem okosan integrálni kell abba a környezetbe, ahol ezt éppen használni akarod. Néha kicsit az összefüggéseket is észre kellene venni, nem csak bemagolni a tananyagot. :-)

2019. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Bocs, a legfontosabbat kihagytam: tévedésben vagy, mert ezek az okosak nem 3-6 havi megtakarításról beszélnek, hanem 3-6 havi JÖVEDELEMRŐL. Van egy ici-pici különbség...
2019. jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!