Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem megy a vezetés. Szerintete...

Nem megy a vezetés. Szerintetek hagyjam abba?

Figyelt kérdés
25.vezetésórám volt ma egy dunántúli városban. Hetente 1 legjobb esetben 2 órát tudok vezetni, hozzáteszem. 25 óra utan is 2es helyett néha 4esbe váltok. Parkolásnál nem érzem egyszerűen, mikor ellenkormányozzak, főleg előre parkolásnál amikor az autó eleje bent van, de a hátulja nincs, mert az másképp jön be, mindig valami ilyesmit mond az oktatóm. Forgalomban sokszor szid az oktatóm, miért nem indulok már, de én megvárom, amíg minden autó elmegy,ha pl.balra kanyarodok. Így megbukok , úgy megbukok, ezt hallom állandóan az oktatómtól. Heti 1 óra vezetéssel képtelen vagyok ezt megtanulni. Beleöltem 200 ezret. Kresz, eü.1.re meglett,de hiába??? Hagyjam az egészet és adjam fel??? Elkeserít hogy tizenéves tinilányok mind hibátlanul vezetnek, én meg el se mehetek vizsgára mert el sem jutok addig...Egy béna xar vagyok.
2019. jan. 16. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:

" Elkeserít hogy tizenéves tinilányok mind hibátlanul vezetnek, én meg el se mehetek vizsgára mert el sem jutok addig."


Az idézett mondatokban van a lényeg, mégpedig az, hogy az nem igaz...

Senki nem az oktató mellett tanul meg vezetni, az oktató egy alap tudást tanít meg, amire tovább tud építkezni a tanuló, és már felügyelet nélkül tanul tovább, sok ezer kilométert kell még ahhoz vezetni, hogy meglegyen a kellő rutin, tapasztalat.

Az meg egy másik nagy tévedés, hogy a 30 óra vezetés gyakorlás lényege, hogy a 30. órában mindenkinek menni kell vizsgázni, aki nem tud levizsgázni, az soha nem tud megtanulni vezetni, stb...

A 30 óra egy kötelező minimum óra szám, de az átlag 45-50 óra között van - annyi óra gyakorlás után vizsgázik le a tanulók többsége.

Nagyon sok összetevője van annak, hogy ki milyen gyorsan tanulja meg a vezetés alapjait, többek között élettani sajátosság, hogy a 18-20 éves korosztály sokkal könnyebben tanulja, mint a már 40-es éveiben járó. Ehhez még jönnek a különböző módosítók, a fiatalok között is vannak, akiknél nehezebben megy az alapok elsajátítása, az egyiknek van hozzá alapból tehetsége, a másiknak többet kell gyakorolni, az egyiknek volt lehetősége sunyiban vezetni, a másiknak nem, stb...

Ami biztos, hogy az elhatározás fontos. Nem az órákat kell számolgatni, ami tetszik, vagy sem megterheli a pénztárcát, de ha szükséges vezetni kell 60 órát, a lényeg, hogy akarni kell a jogsit, tenni érte, de türelemmel dolgozni, ne érdekeljen, hogy a másiknak hogy megy, neked csak az legyen fontos, hogy legközelebb jobban menjen, mint a múltkor... A fejlődés sem permanens, váltakoznak a jobban és a rosszabbul sikerült gyakorlások.

Az oktatóról nem tudok okosat mondani, egy szigorú oktató is lehet jó oktató, de ha nem képes megfelelően tanítani, akkor keresni kell jobbat nála, de ha te feladod, akkor valóban nincs értelme tovább erőlködni.

2019. jan. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én nem számolgattam az órákat, mert már az elején egyértelműen látszott, hogy a rutin vizsgára nem fogok az ajánlott óraszám után menni. A forgalomban is addig vettem az órákat, mire az oktató szerint is meg szerintem is volt értelme vizsgára jelentkezni. Az első vizsgán aztán megbuktam a saját buta határozatlanságom miatt, másodjára viszont már sikerült. (Tanultam az első alkalomból.) Az oktatóm nekem sem mindig ért rá, volt, amikor ritkábban tudtam csak menni, de ahogy haladtunk a vizsga felé, úgy sűrűsödtek az órák. Viszont egyszer sem gondoltam arra, hogy ez nekem nem megy és feladom, pedig pl. a lejtőn a kézifékes elindulás baromi nehezen ment, iszonyat sokat bénáztam vele, de végül olyan profin megtanultam, hogy már ha akartam volna se tudtam volna elrontani. Úgyhogy most mondjam azt, hogy nem rinyálni kell, hanem csinálni? :D És az oktatóm anno azt tanácsolta, hogy amikor nem ülök autóban hosszabb ideig, akkor gondolatban is vezessek. Hogyan indulok el, mikor váltok, hogyan kanyarodok stb-stb. Játsszam le gondolatban a folyamatokat, hogy jobban és gyorsabban rögzüljenek.
2019. jan. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!