Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Karosszéria elemek fényezéséhe...

Karosszéria elemek fényezéséhez házi körülmények között hol találok tanácsokat, tippeket?

Figyelt kérdés
Szeretnék otthon pár dolgot lefújni de csak felszínesen ismerem a témát. Adott a kompresszor és egy közepesen drága pisztoly, szeretnék tájékozódni a használandó anyagokról, a fújás technikájáról, de nem találok ilyesmi cikket.
2019. jan. 16. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is kerestem, de nem találtam sehol. A fórumokban pedig ahány hozzászólás, annyi féle verzió van előadva. Az anyagok között sem lehet eligazodni, valaki szidja, más isteníti, másik terméknél meg fordítva.

Amit én eddig kihámoztam, a helyes sorrend a következő:

-Csiszolás

-Hígítóval zsírtalanítás

-Alapozás

-Kittelés

-Csiszolás

-Zsírtalanítás

-Töltő alapozóval fújás

-Csiszolás vízpapírral

-Zsírtalanítás

-Fényezés 3 rétegben, a rétegek közt 10 perces szünettel

-Lakkozás ugyanígy



A pisztolyt meg úgy kell beállítani hogy egy ovális, telített formában szórjon. A pisztoly elé közvetlen nyomásszabályzó és vízleválasztó kell. A nyomás talán 3 bar a pisztoly előtt, a többit meg a pisztolyon kell finomítani.


Örülnék ha valaki kiegészítene vagy kijavítana. Ez csak az amit eddig kihámoztam a nagy internetről, gyakorlatban még nem próbáltam!


(Nekem a megbízhatatlan fényezőkből lett elegem, mindegyik csak igérgetni tud hogy majd ekkor, majd akkor, az autó meg még mindig nincs lefújva.)


Az biztos hogy az elmélet csak egy dolog, rengeteg féle módon el lehet rontani. Ezért félek nekiállni én is.

2019. jan. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ezt leírtad, ebből már tudom, hogy a karosszériakittet alapozóra kell felvinni. Nem tudom, hogy feltétlen kell-e előtte alapozni, de ha fényező így csinálja, akkor így fogom én is. Az azért nagyon érdekelne, hogy aki kitanulja ezt a szakmát, annak milyen tankönyve van amiből a sok anyagot, festékféléket és fújás technikákat megismeri.. Egy ilyenhez jó lenne hozzá jutni.
2019. jan. 16. 20:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt igazából úgy tudod megtanulni, ha elmész valakihez, aki megmutatja. Rendkívül összetett szakma, ezt könyvből nem lehet megtanulni, valakitől el kell lesni, aztán ha már ismered a folyamatot, megpróbálkozhatsz magad is . A használandó anyagokról pedig annyit, hogy ahány anyag annyi féle. Mindenki rááll egy bizonyos márkájú termékre amit kitapasztal, és azt használja.
2019. jan. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!