Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes egy terepjárót venni?

Érdemes egy terepjárót venni?

Figyelt kérdés
Siralmas errefelé az út, főképp a faluban, de a közeli városban is. A faluban olyan utcában lakom, ahol bár közlekedni lehet, de tele van, hát hogy is mondjam, mint a macskakő, olyan jellegű bemélyedésekkel, csak jóval rosszabb, teljesen szétrázza az autót, pedig max ha megyek 15-20-al rajta. Erősen gondolkozom egy terepjáró vásárlásán, csak egy tulaj mondta nekem, hogy azokat is tönkre vágja a rossz út, s sokkal többet fogyaszt. Max 2 millió forintom van erre a projektre.
2019. jan. 17. 01:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Meg akkor már néha az erdőbe is kimennék vele, mivel maga a hely gyönyörű.
2019. jan. 17. 01:59
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem a legjobban a Niva jön be.
2019. jan. 17. 02:02
 3/9 anonim ***** válasza:

A rossz út a terepjáró alatt sem javul meg, cserébe a jobb minőségű utakon is lényegesen rosszabb lesz utazni.

Nyilván nem alacsony hasmagasságú autóval kell hepehupás útra bemenni, de a leírásból ítélve teljesen fölösleges oda a terepjáró, ami mellesleg még jobban ráz, előnye csak ott van, ahol más már nem tudna elmenni, ha arra van szükség, akkor lépésben araszolva vagy kénytelen haladni, terepjáróval sem tudsz 50-el menni, ahol rossz az út.

2019. jan. 17. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Suzuki Jimny jó terepre is, de az úthibákat természetesen az sem fogja kivasalni.
2019. jan. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Erre nem igazán érdemes terepjárót venni, mert a 4×4-et ha nem használod ki, akkor fölöslegesen vetted, és többet is fogyaszt. Elég hozzá egy emelt hasmagasságú autó× is, pl.: Suzuki Ignis (ha nagyon fontos, akkor abból is van 4×4-es). Ezekből× nem nagyon van sok típus, talán még a Panda.
2019. jan. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Niva-t venni a kényelem miatt?

Gyorsulni meg tartasz egy Trabant-ot?


Én nem vennék. Tényleg sokat eszik, drága rá a gumi, kihasználni nem fogod. Jó úton, nagyobb sebességnél kifejezetten előnytelen. Inkább vennék valami nem túl alacsony hasmagasságú, kényelmesebb autót.

2019. jan. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
Vegyél Galaxyt , lehet kapni olcsón, én is vettem mondjuk Alhambrát , de ugyan az. Lényeg, hogy már szeretek vezetni és a hátam sem esik szét. Vagy Fronterát ,de az 1 millától kezdődik.
2019. jan. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem emiatt nem. Én is ilyen helyzetben voltam. Vettem egy Suzuki Ignis-t (a régebbit). Tökéletes ilyen célokra. 1.3 benzin, igénytelen, magas az alja. Bőven 2 millió alatt van.
2019. jan. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Neked találták ki a SUV-okat. De ha nem kell SUV, akkor már normális terepjárót vegyél, ne hulladékot (Niva). Például Suzuki Jimny, Vitara, Land Rover Freelander (ez már SUV-nak számít, de nagyon jó terepen, próbáltam), sőt, ennyiért már jó Duster is van, talán ez lenne a legokosabb választás.
2019. jan. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!