Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az oktatóautóknál nem...

Ha az oktatóautóknál nem kitétel a kor, csak a megfelelőségi kitételek teljesítése, akkor akár egy peugeot 206 1.4 hdi is lehet oktatóautó?

Figyelt kérdés
Múltkor láttam egy Golf4-et, így elgondolkodtam, hogy akár a 206 osom is lehetne?
2019. jan. 17. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne?
2019. jan. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pesti taxik miatt kérdezed, ott az életkor megkötése nem műszaki okokból történt, hanem azért mert ez egy kényelmi szolgáltatás.
2019. jan. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt van leírva, hogy miknek kell megfelelnie:


"„B” kategóriába tartozó négykerekű személygépkocsi, amely az alábbi jellemzőkkel és felszerelésekkel rendelkezik:


a) jellemzők:


aa) legalább 5 személy befogadóképesség,


ab) legalább négyajtós kivitel,


ac) legalább 100 km/óra sebesség elérésére alkalmas;


b) kötelező felszerelések és tartozékok:


ba) a járműnek legalább négy ülését fejtámlával kell felszerelni, amennyiben azt a gyári kialakítás lehetővé teszi,


bb) olyan oldalhelyes irányjelző visszajelző, amely az oktatói és a hátsó ülésekről is jól láthatóvá teszi az irányjelző működését,


bc) kettős pedálrendszer, amely a járművezető melletti ülésből is biztosítja az üzemi pedálokkal elérhető szabályozást. A pótfék hatásosságának el kell érnie az üzemi fék hatásosságának legalább 90%-át,


bd) három darab visszapillantó tükör, amely a vezetőülésből biztosítja a jármű mellett lévő mindkét oldali forgalmi sávra történő hátralátást [a közúti járművek forgalomba helyezéséről és forgalomban tartásáról szóló 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet (a továbbiakban: 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet) 78. § (1)-(2) bekezdése alapján],


be) két darab pót-visszapillantó tükör, amely a vezető melletti ülésből biztosítja a jármű mellett lévő mindkét oldali forgalmi sávra történő hátralátást (a két jobb oldali külső visszapillantó tükör egy olyan kialakítású tükörrel is helyettesíthető, amely a vezető- és a vezető melletti ülésből is biztosítja a jármű mellett lévő jobb oldali forgalmi sávra történő hátralátást)."

[link]


Ezek alapján akár egy zsiguli is lehet oktatóautó.

2019. jan. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem számít, hogy milyen idős az autó, hogy használt vagy most gurult ki a gyárból. Mind kettőre láttam már elég erős példát. De van tudomásom olyanról is aki már 10 éve ugyanazon oktat. (mondjuk az autó műszaki állapota érdekelne o.O)

Bármilyen autóval lehet oktatni ami megfelel a már említett feltételeknek.

2019. jan. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Én 3-as golfon tanultam,és imádtam😃

Méghozzá 1.9 szívó D volt. És nem,nem 20 éve,hanem alig 3. :D

2020. nov. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
A kérdés sem húsz éves, hanem csak kettő.
2020. nov. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok,nem értem mi a szent kuláért 0 pont a válaszom

Amikor annyit írtam,hogy mivel én 3 éve egy 3-as golfon tanultam vezetni,amit imádtam amúgy,valszeg 4-es golf is lehet oktatóautó

Vagy a megfogalmazással van gond?

Világosítson fel valaki,mégis mi rosszat mondtam ezzel?

2020. nov. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!