Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem áll le a Peugeot...

Miért nem áll le a Peugeot 206-os motorja?

Figyelt kérdés
Van egy Peugeot 206 autóm. Egyik pillanatról a másikra előjött egy olyan hiba, hogy ha fel van kapcsolva a lámpa és le akarom állítani a motort eltekerem a kulcsot, a rádió kikapcsol, szivar gyújtó nem működik, de az autó motorja továbbra is jár. Csak úgy tudom leállítani, ha lekapcsolom a lámpát és eltekerem a kulcsot. Továbbá ha ki van szedve a kulcs, de felkapcsolom a lámpát akkor ráadja a gyújtást, felvillannak a check lámpák. Mitől lehet ez? Előre is köszönöm. :)

2019. jan. 17. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyújtás kapcsolóban valami tönkre ment, cserélni kell komplett a kapcsolót.
2019. jan. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köze lehet a gyújtás kapcsoló meghibásodása ahhoz, hogy ha nincs is benne a kulcs, de felkapcsolom a lámpát akkor magától ráadja a gyújtást? Ja és ezt csak 1-2 percig csinálja a kulcs kivétele után, tehát nem folyamatosan.
2019. jan. 17. 19:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2001 utáni az autó, akkor abban egy komplex kormánykapcsoló van és valószínűleg az hullott szét. Nem olcsó mulatság a cseréje.
2019. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is igy volt, 206cc 2004 1.6 benzin gaz, de nem jottem ra, h mitol, ugy adtam el, mikor probalta a srac kerdi miert al le, mondom orulj, hogy indul, ha nem al meg az kissebb baj, mintha nem indulna. Az volt eletem legrosszabb allapotban levo kocsija...ugy vettem 300 euroert, az emlitett hiba, bar ezt nem tudtam, motor es airbag egett a muszerfalon, feklampa egyfojtaban, a futomuvon minden kotyogott, kapcsolo palca is de ez allitolag ilyen, bal tukorlap esett ki, epp csak a drotok tartottak, fekek elkopva tarcsa betet, teto nem mukodott, meg most sem ertem, h vette meg valaki??
2019. jan. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 veterán vas ***** válasza:
100%

A gy.kapcsoló továbbít egy állandó áramot (30) ami a világításkapcsolóhoz megy. Valószínű korábban volt valami kontakthiba, és a kapcsoló elektromos részében átégett egy réz lemezke. Úgy hogy most azon keresztül záródik.

Ne pánikolj, ha egyébként a kulcsos mechanikája és a kormányzár üzemképes, akkor csak a kapcsoló elektromos betétjét kell cserélni. Van forgalomban idehaza utángyártott, az ára 10-12ezer Ft. körüli. A cseréje kb. egy óra.

2019. jan. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A gyújtáskapcsoló, a kormányzár üzemképes, tehát ha nem kapcsolok világítást, akkor rendesen le tudom állítani kulcsal.
2019. jan. 18. 08:31
 7/10 anonim ***** válasza:

A gyújtáskapcsoló és a kormányzár mechanikus egységek. Viszont az összes elektronika ami a kormány körül van ebbe a komplex kormánykapcsoló egységbe van beleépítve és ebből mennek tovább a vezetékek a megfelelő helyekre. Ettől az egybegyúrt remek tervezéstől tudnak aztán a legfurcsább hibák előjönni.

Sajnos, külön a kapcsolókat már nem lehet cserélni mint a régebbi modelleknél, bármilyen meghibásodásnál az egész egységet cserélni kell.

2019. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 veterán vas ***** válasza:

Utolsó!

206-ról van szó.

Ahogy írtam, ahhoz még lehet kapni külön gy.kapcs.betétet is.

2019. jan. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az rendben van, hogy 206, de mivel itt a világításkapcsoló belejátszik a dologba, az pedig az indexkar végén van, ami pedig ennek az egységnek a része én inkább arra gyanakodnék. Persze ez csak egy feltételezés, ettől még lehet a gyújtáskapcsoló is, de azt hozzá kell tennem, hogy a 206-nál ennek az egységnek a meghibásodása típushiba és mindig az irányjelző vagy a világításkapcsoló kezdi megadni magát.
2019. jan. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kormánykapcsoló már volt cserélve, az már egyszer megadta magát. De most pénteken levettem az akkumulátort egy fél órára, azóta nem csinalja. (Kopp-kopp)
2019. jan. 20. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!