Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nektek KRESZ elméleti vizsgán...

Nektek KRESZ elméleti vizsgán mi volt a legfogósabb kérdésetek/kérdéseitek?

Figyelt kérdés
2019. jan. 17. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Nincsenek fogós kérdések.

Szöveget kell tudni értelmezni, és a szabályokat ismerni, úgy minden lényeges kérdés megválaszolható.

Akiknek esetleg gondot okoznak a műszaki kérdések, nekik sem kell parázni, max 5pontot lehet azokkal veszíteni.

A vizsga egy számítógépes tesztsor, semmi szivatás nincs benne, az már más kérdés, mennyi embernek okoz gondot az olvasott szöveg értelmezése.

2019. jan. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

A műszakis kérdésekből voltak idiótán megfogalmazottak, amiket egy szervizbe elmondasz hülyének néznek.

A közlekedési szabályok egyértelműek voltak.

2019. jan. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire szamit szivatasnak, hogy tegyuk fel volt egy keresztezodeses sorrend 3 pontos kep amit tegyuk fel en A modon oldanek meg puszta logika szerint viszont a netes felulet ahol keszultem a vizsgara B megoldast jelezte helyesnek

Persze mekkora szerencsem volt ugyanez a kerdes elojott vizsgan is es ott emlekezve erre megjeloltem az ugymond B valaszt ami a netes feluleten jo volt es itt persze azt irta helyesnek amit en anno A kent megjeloltem volna

Ezen kivul minden mas ment szoval konnyeden meglett

2019. jan. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vannak jópofa kérdések:


Gyorsító sávból maga elé engedheti a közlekedésbe becsatlakozó motorkerékpárt?

A: igen, de ezt egyértelműen lassítással vagy megállással kell jeleznie

B: kötelessége ezt megtenni, hiszen a helyzetben a motorkerékpárnak van elsőbbsége.

C: Nem, ebben az esetben köteles élni az elsőbbségi jogával és tilos maga elé engedni a másik járművet.



Kell-e a kikerülési szándékot irányjelzéssel jelezni?


Ha ön az úttesten tolja a kerékpárt, akkor

A: lehetőleg menetirány szerint bal oldalt haladjon

B: csak a menetirány szerinti jobb oldalt haladhat

B: csak a menetirány szerinti bal oldalt haladhat


Szabad-e útkereszteződésben járművel hátramenetet végezni?


Mindig alkalmazni kell a jobbratartást az utakon?


Szabad-e megállni útkereszteződésben?

A: igen

B: Nem, soha.

C: általában nem


Ez a kedvencem:

Az alábbiak közül mi minősül nyitott kerékpársávnak?

A: Az úttesten kerékpárt és nyilat mutató útburkolati jellel jelölt terület.

B: Az úttesten útburkolati jellel jelölt különleges forgalmi sáv.

C: Az úttesten sárga színű szaggatott vonallal jelzett és kerékpárt mutató forgalmi sáv

D: Csak a kerékpárosok közlekedésére szolgáló különleges sáv.

E: Az úttesten sárga színű szaggatott vonallal jelzett forgalmi sáv.


Volt egy kérdés, ahol azt írták, hogy nem biztonságos az utánfutó tengelye és a felfüggesztési pont terhelése, hanem a tengely terhelése a biztonságosabb. Na ezekkel épp a tesztpályán végeztünk méréseket. :) De 1 pont nem számít.


3500 maximális össztömegű gépjármű zárt kocsiszekrényű tehergépkocsi csomagtartóján elhelyezett rakomány abban az esetben szállítható, ha az a járművön előre-hátra...

A: legfeljebb 40-40 cm-re nyúlik túl

B: legfeljebb 1 méterre nyúlik túl

C: nem nyúlik túl

D: előre egyáltalán, hátra pedig max 40 cm-re nyúlik túl.

E: legfeljebb rakfelület hosszának felével nyúlik túl.


Szabad-e lakott területen távolsági fényszórót használni?


Figyelembe kell-e venni a távolsági fényszóró használatakor az úttal párhuzamos vízi úton haladó járművet?

A: igen

B: nem, ha tompított fényszórók valamelyike nem működik

C: nem



Ezek voltak jópofák igazából számomra.

2019. jan. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

+1: Autópályán hogyan kell jelezni az előzési szándékot :)

A KRESZ mestereket kérdezem, hogy ezt hányszor használták már a kevésbé engedélyezett, de jobban elterjedt módszer helyett?

2019. jan. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem két kérdés nem sikerült a vizsgán. Az egyik, hogy mekkora szabad területet kell hagyni magam mellett az úton, ha az út szélére akarok parkolni. Ez az én hülyeségem, hogy nem tanultam meg.

A másik viszont az volt, hogy a tompított fényszóró vakít, miért? A válasz: nagyon meg van pakolva a csomagtartó... :)

2019. jan. 18. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vagy rosszzul van beállítva a lámpa.

Vagy úgy maradt a gyors állító.

Vagy szándékosan állítja úgy a magyar, mert önző és sosem ellenőrzik ezt a rendőrök, ezért felesleges kérdés.

2019. jan. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mmint nem az felesleges, hogy leírtad, az nagyon hasznos. És az is jó lenne, ha tanítanák. De sosem tartatja be senki. Így válik fölöslegessé.
2019. jan. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek hasznosak nagyon! 😊
2019. jan. 18. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!