Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak, ha felek vezetni?

Mit csináljak, ha felek vezetni?

Figyelt kérdés

Pont 2 éve, hogy megszereztem a jogosítványom, de akkor sajnos nem volt keret autót venni, így nem tudtam vezetni. Azóta kb. a 2 év alatt össz-vissz 200km-t ha vezettem. Ma viszont vettem egy autót, haverom vezette haza, mert én félek vezetni, félek kimenni vele a városi forgalomba, attól tartva hogy kárt okozok.

Amikor beülök a kormányhoz, olyan zavartnak érzem magam. Mintha felgyorsulna minden korulottem, mintha tul sok inger erne amire nem tudok reagálni, pedig meg csak a parkoloba állok és jár a motor, még a kézi féket sem engedtem ki.


2019. jan. 17. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt Szlovakiaban lehet az autosiskolakban venni külön órát pont erre az esetre, érdeklőd meg es ha lehetseges akkor veszel vagy 10 órát, oktatóval kimesz a forgalomba es kesz.
2019. jan. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, közben már keresgéltem, találtam egy-két helyet, ki fogom probalni mindenképpen.
2019. jan. 18. 01:38
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Van ilyen érzés. A tesóm is szerzett jogsit(elsőre), na végre, ott a kocsim, mehetsz. Bevallotta, hogy fél beülni a kormány mögé is, nemhogy kimenni az utcára vezetni. Lassan két éve nem mer vezetni. Már felajánlottunk automata kocsit is, az sem jó. Valamilyen fura fóbia tört ki rajta.


Azt mondta, ne erőltesse senki, soha nem fog vezetni.


Talán jobb is így.

2019. jan. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell mindenkinek vezetnie
2019. jan. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt régen ilyen, mármint a felgyorsultság érzés. Sőt, ha nagyon fáradtan, bágyadtan, bambán ülök be, akkor ma is megvan.

Ilyenkor megrázom a fejem, esetleg megmaszírozom a homlokom, arcot mosok (víz mindig van a kocsiban) és pár másodperc alatt "felébredek". Ezután megy minden a normális kerékvágásban.

Nagyon ritkán volt, hogy a fentiek nem váltak be vagy menet közben jött rám a kóma. Ekkor átadam a volánt a feleégemnek, hogy felesleges kockázatot ne vállaljak.

2019. jan. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot tehetsz:

- kellő felügyelet mellet bebizonyítod magadnak, hogy képes vag a vezetésre, vagy

- csak utasként ülsz a kocsiba.

.

Azt egyenesen marhaságnak tartom, hogy ha valaki fél vezetni, vegyen automata váltósat és járjon azzal.

2019. jan. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a gyakorlat segít. Először veszel pár gyakorló órát, aztán rendszeresen vezetsz utána egyedül. Hamar múlik az az érzés, amit leírtál. Az agyad összehangolja, amit kell, az autó kezelése automatikussá válik, de a forgalmat is más szemmel fogod nézni idővel.

Sose felejtem el, hogy nekem eleinte kezem-lábam remegett, ha be kellett parkolnom két autó közé, de azért megcsináltam. Ma meg már teljes nyugalommal kicentizgetem, ha kell.

Amíg bizonytalan vagy, addig meg érdemes rövid távokra menni csak, és olyan helyekre, ahol biztosan tudsz majd kényelmesen parkolni. Modern világunk csodája, hogy előre végig tudod járni az útvonalat a Google maps-en, úgyhogy előre fel tudsz készülni, hogy pl. hol melyik sávba sorolj. Aztán ahogy magabiztosabbá válsz, már nem fogsz ilyenbe időt ölni, mert útközben élesben is megoldod majd. :)

2019. jan. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezekre gondoltam amugy, csak nem tudtam h valoban jo otlet-e, vagy ha mar igy erzek amikor csak beulok az autoba, akkor mar felejtos. Az elso biztos h az lesz h veszek pár orat oktatotol.
2019. jan. 18. 09:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom gyakorolni kell.Amikor levizsgáztam Én is féltem de soha nem volt olyan hogy féltem vezetni.Olyan helyeken mentem ahol nagyon kicsi volt a forgalom és Én inkább egyedül szerettem akkor senki nem szólt bele mit hogy csinálok.Gyakorlás kérdése,egy idő után megszokod a kocsit.Nekem nagyon nehéz volt eleinte sok mindenre figyelnem,a kuplung használatát is nehezen szoktam meg.Csak gyakorlás kérdése.
2019. jan. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Konkrétan pánikrohamod van, szóval nem kizárt, hogy egy pszichológus is sokat tudna segíteni.
2019. jan. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!