Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a forgalmin anyám neve...

Ha a forgalmin anyám neve szerepel az gond lehet? A kocsi enyém a biztosítás is a nevemen volt. De ajánlották hogy olcsóbb ha idősebb családtag nevén van.

Figyelt kérdés
A következő van,ismerős biztosító tanácsolta hogy a kocsi tulajdonosa én vagyok és leszek,de a biztosítás legyen anyám nevén révén hogy idősebb és jóval olcsóbb lenne a biztosítás sokan csinálják.Meg is tettük ezt a váltást átkerült a nevére a biztosítás amivel eggyütt kaptam egy új forgalmi engedélyt amin az ő neve szerepel.Ez nem probléma igazoltatásnál? forgalmit,jogosítványt? nem baj ha eltér? mert még nem állítottak meg de nem ott akarok rájönni.

2019. jan. 19. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Legfeljebb írok egy papírt róla.

Nálunk a munkahelyemen is a cég nevén vannak az autók, nem annak a dolgozóén aki használja. Van egy kis papírka, amin két sorban rajta van hogy használhatom a cég autóit, dátum, aláírás. Igazoltatásnál eddig soha nem kérték, de bizots ami biztos alapon nálam van.

2019. jan. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Az autónak van egy tulajdonosa, az ő adatai vannak az autó törzskönyvén, és van egy üzembentartója, akinek az adatai a forgalmi engedélyen van rajta. A tulajdonos és az üzembentartó személye lehet ugyanaz, vagy vagy más, a forgalmin jelölik, hogy az illető tulajdonos, vagy csak üzembentartó.


Sokan büvészkednek ezzel az "olcsóbb úgy a biztositás" trükkel, a kérdés az, hogy hosszú távon is valóban olcsóbb lesz-e. Évek múltán, amikor a te nevedre kerül autó A0-ba sorolnak, azok a bónuszok elvesznek, ait anyád nevén gyűltek össze az évek alatt (feltételezve, hogy gyűltek, és nem mínuszba toltad)

2019. jan. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is így van megoldva és nem szólnak érte. Ha lekérik a kocsi adatait látják a tulaj nevét, a forgalmi anyud nevén van, de a te adataidban meg fehéren feketén ott van anyud neve. Max 5 perc alapján meg is van, hogy jogosan használod-e a kocsit vagy sem. Engem többször állíttottak már meg, de soha nem volt gond belőle, nincs semmi papírozva, hiszen az üzembetartó szerepel a forgalmin, de a tulaj az én vagyok és ezt a rendőrség látja is.
2019. jan. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A probléma nem az autó használatánál van - családtag autóját lehet vezetni, ebbe nem köthetnek bele.


Ha viszont balesetet okozol, és a biztosítónak alapos oka van feltételezni, hogy az autót "életvitel szerűen" nem az használja, akinek a nevére a forgalmi szól, akkor biztosítási csalásra hivatkozva nem fog fizetni és elég nagy bajba kerülsz.


Ha ugyott laktok, mindkettőtöknek van jogosítványa, jogosan feltételezhető, hogy az autót mindketten használjátok stb. akkor ezzel nem nagyon lehet megbukni.

2019. jan. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4. Ez baromság!
2019. nov. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!