Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki Angliában jogsizott, az...

Aki Angliában jogsizott, az miből és hogyan tanult a KRESZ vizsgára?

Figyelt kérdés

Ki mertem írni a kérdést, mert régebben is láttam kérdéseket az angliai jogsizásról, szóval hátha akad válasz.


Ha van itt olyan aki kint jogsizott, az segítene ajánlani könyvet, vagy bármi online linket/appot ami segített neki az elméletinél? (Vagy van olyan egyféle forrás, ami mindent tartalmaz ami előfordulhat az elméletin? Szóval csak 1 helyről tanulok, nem tudom van-e ilyen)


Illetve mégegy kérdés. Amikor időpontot foglalok és megyek az elméletire, oda csak a tanulójogsim kell vinni? Mert egy ismerősöm valami olyasmit mondott, hogy kell szerezzek egy igazolópapírt, ami mutatja hogy van-e hibapontom vagy bármi...


Ha lesz válasz, azt köszönöm



2019. jan. 20. 01:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én tavaly tettem le a jogsit Angliában. Én vettem egy CD-t aminek a segítségével tudtam tanulni. Amikor mentem elméleti vizsgára akkor a tanuló jogsi, és útlevél vagy személyit kellett vinnem (én útlevelet vittem, mert azt jobban tolerálják. Más nem kellett. Viszont vezetni csak úgy mehettem, hogy megvolt a sikeres elméleti vizsga. Az nem számít, hogy hány hibapontom volt. ( nekem 1 hibapontom volt elméletin, és 1 az elméleti reakció időnél)
2019. jan. 20. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Free theory tests
2019. jan. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Ha megveszem a (driving theory test + hazard) CD-t, illetve a Highway Code könyvet, akkor ezekben minden benne lesz amire szükség van? Tehát ha a könyvet és a cd-t agyon tanulom, akkor a vizsgának sikerülnie kell mert mindent tartalmaz?

Plusz egy csomót gyakorolok az appal is.

2019. jan. 20. 10:14
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

Felejtsd el az ilyen free theory testeket. Kb semmit nem érnek. Vedd meg a DVLA által kiadott legfrisebb Highway Code-ot meg a CD-t és azzal gyakorolj. De a legfontosabb egy jó oktató. Amúgy az elmélet sokkal könnyebb mint otthon. Nincs úgy túlbonyolítva. A szabályok alapja a biztonságos vezetés, és ez alapján nagyon sok kérdésre könnyű felelni. Pl emlékszem volt egy olyan hogy "Mit csinálsz ha valaki bevág elég. Válaszok: rádudálok, üldözni kezdem, rávillogok, vagy elengedem. Nem nehéz kitalálni hogy melyik a helyes válasz.


Fogalmam sincs milyen ellenőrző papírt magyarázott az ismerősöd. Elméleti vizsgára csak a Provosional Driving License-t és egy útlevelet kell vinned.


Az sem árt, ha már az elmélet előtt elkezdesz egy oktatóval forgalomban vezetni, hogy mire mész az elméletre, már legyen gyakorlati tapasztalatod.

2019. jan. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

#4 Köszi, igen ma meg is rendelem a CD-t és azt a könyvet. De azért a próba teszteket is kipróbálom, nem szeretnék újravizsgázni.


Szülővel tanulok vezetni, saját autónkkal (biztosítás és L-es matrica van).

Nem terveztem oktatóval vezetni, mert elég húzós az ára. Ha meglesz az elméleti, illetve elég jól megy a vezetés is, akkor majd szerintem egy órát venni fogok rendes oktatótól is, megkérem hogy készítsen fel a forgalmi vizsgára, és hogy hasonló feladatokat is csináljunk, csak hogy ne lepődjek meg a vizsgán. Szóval eljátsszuk a vizsgát, csak még nem élesbe. Vagyis nem tudom, hogy ilyet lehetséges-e, de remélem.

2019. jan. 20. 10:59
 6/21 anonim ***** válasza:
ha van szülő vagy ismerős aki taníthat, akkor oké, a nagyját vele is megtanulhatod, de a vizsga előtt nem árt egy oktató. ő sok olyan dolgot el tud neked mondani, amit egy nem-hivatásos nem.
2019. jan. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Beviz Elek ***** válasza:

Az eredeti dvla-s programon tanulj.


Ha megtanítottak vezetni, utána mindenképp vegyél pár órát rendes oktatótól is, ő megmutatja hogy mi az amit a vizsgán kérnek. Pl van olyan gyökérség hogy ha megállsz a lámpánál, mindig húzd be a kéziféket és egyesben a kuplungot nyomva várj...

2019. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Tényleg könnyebb itt a jogsi letétele mint otthon. Én elsőre átmentem. A férjem mellett vezettem , majd oktatóval. Kell az oktató, mert ő készít fel. A vezetési vizsgán is elsőre átmentem. Bár itt is arra mennek, hogy 1 bukás legyen (anyagi okok miatt)

első vagyok

2019. jan. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Dvla programon tanulj. Én meg ettem a könyvet is meg az alkalmazás is. Az alkalmazás volt a legjobb mert ott lehetett gyakorolni a kérdéseket, szabályokat. Sok hasonló kérdés volt a vizsgán.
2019. jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#9 DVLA program alatt mit értesz? Ami a CD-n jön? Mert azt most rendeltem meg a könyvvel együtt.


Tudtommal ha nincs meg a 15 hibapont a forgalmin, akkor nem buktathat meg, nem? Még akkor is ha nem keresett belőlem elég pénzt.

2019. jan. 20. 17:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!