Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy aprillia sr 50 karburá...

Van egy aprillia sr 50 karburátoros robogóm! Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Néha nehezen indul, a karburátor tiszta, az összes járat átlátható. Manuális szivatós.

A benzinszint megfelelő, az úszón amúgysem lehetne állítani.

Kompresszió jó 10-12-es.

A vákumcsap is jó.

Azt vettem észre, hogy valameddig megy szépen alapjáraton, aztán egy kicsit lehet hallani, hogy felpörög, aztán leáll.

Olyan mintha üzemanyag állítási baja lenne.

Ami még fontos infó lehet, hogy állítottam csavartam volna befelé az alapjárati csavart, de teljesen bevan csavarva.

A levegő, pedig 1,5 fordulatot ki.



2019. jan. 20. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt nézd meg hogy folyik-e normálisan a benzin.
2019. jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Folyik rendben. Most az idegesít viszont, hogy alapjárata úgy van, hogy az alapjárati csavar maxon be van tekerve. Így többet nem is tudnék.
2019. jan. 20. 11:55
 3/4 anonim ***** válasza:
A jelenséget a karburátorban keresném elsődlegesen.Persze más hól meg minek?Kezdjük.A karburátort szedd ki és nézd át mert valami elkerülte a figyelmed.Az úszó alatti tűszelepet is vedd ki és nézd meg a hegyét.Van rajta egy pici gumi ami elkophatott vagy magában a házban már nem tud rendesen dolgozni.A levegő járatokat is nézd át.Ha ezekkel meg vagy,akkor rakd össze,a levegő szűrőt hagyd ki.Nélküle próbáld ki.Ne menj vele így motorozni mert a levegő szűrő azért van,hogy a hengerbe ne tudjon idegen anyagot beszívni.Lásd,homok,stb.Ha még most is maradt a jelenség,akkor karburátor ki,és nézd meg a gázadagoló szelepet,lehet,állítani kell rajta egy két fokot lejjebb.Más ötletem nincs.Sok sikert.
2019. jan. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt hiszem düzninek nevezik az emlitett alkatrészt.Még nem hatott a reggeli kávé.A levegő szűrőt is átnézném még,a szivacsot ki és át takarítani,majd egy kevés WD 40 vagy fékolaj rá és nyomkodni,hogy az olaj egyenletesen legyen benne.De csak egy picit,mert az olajrétegtől van felfogva az aminek nem kellene a hengerbe kerülnie.A sok olaj sem jó mert az meg már bezavar.Csak érzéssel.
2019. jan. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!