Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek hogy sikerült elsőre a...

Kinek hogy sikerült elsőre a kresz? Aztán a többi? Nehéz volt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Márciustól indulok jogsizni, már most elkezdtem tanulni, félek, hogyan fog menni. Nem akarok sokszor megbukni😏😏😏
2019. jan. 20. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

A KRESZt 7 perc alatt hibátlanra írtam:D (egy héttel a tanfolyam után már mentem is)

Minden flottul ment a forgalmiig, ott kétszer megbuktattam magamat, egyértelműen a stressz miatt (olyan hibákat csináltam, amiket sem előtte, sem utána soha). Harmadszorra (a korábbi késő délutáni beosztásom helyett) reggeli időpontot kértem, mire felocsúdtam, át is mentem:)

2019. jan. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elméleti vizsgán az bukik meg, aki felkészületlenül megy oda.

Ott semmi meglepetés nincs, egy 55 kérdésből álló teszt a vizsga, a megszerezhető 75 pontból minimum 65-öt kell elérni, a 10 hibapont lehetőség rengeteg, aki rendesen felkészül 1-2 hibapontnál többet nem csinál.

Ennek egy titka van, ha érdekli is a tanulót a KRESZ, még szórakoztatónak is találja a tanulást, viszont, ha nyűg neki tanulni, nem fogja szeretni, inkább totózik a tesztlapon.

2019. jan. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én pontosan úgy jártam, mint az első válaszoló.


A kresz vizsgát 7 perc alatt hibátlanra írtam meg.

A forgalmin kétszer megbuktam hülye hibák miatt, ami a stressz miatt volt.

Az elsősegély sima ügy volt, 1-2 órát tanultam rá.

2019. jan. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És végül hány hónapba telt míg sikerült a forgalmi is?
2019. jan. 20. 19:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Szeptember elején kresz vizsgáztam, az első forgalmi vizsgám november végén volt, következőnek már csak januárban kaptam időpontot. Az sem sikerült, így kb. február végén próbálkoztam harmadik alkalommal, ekkor sikerült. Az elsősegéllyel elment még két hét, így márciusban igényeltem a jogsimat. Akkoriban még sokkal lassabb volt az okmányiroda, így áprilisban kaptam kézhez a jogsit. Tehát így nekem majdnem fél év volt.


Szerencsédre már gyorsabb lett ez a folyamat, mert manapság már a jogsit az igényléstől számítva kb. 1 héten belül küldik.

Szóval ha jó oktatót fogsz ki és jól megy a vezetés, akkor a sikeres kresz vizsgától számolva akár 3 hónapon belül meg lehet a jogsid.


Amúgy miért vársz márciusig?

2019. jan. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, mert az oktató azt mondta márciustól tud elvállalni
2019. jan. 20. 21:21
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval ha jó oktatót fogsz ki és jól megy a vezetés, akkor a sikeres kresz vizsgától számolva akár 3 hónapon belül meg lehet a jogsid."


Jogos a feltételes mód, mert a szórásban az említett 3 hónapnál rövidebb idő is benne van, de nem az a jellemző.

Nem is lehet semmiféle következtetésre jutni, nagyon széles az időskála, ami a jogosítvány megszerzése mérhető.

Figyelmen kívül hagyva azt, hogy a bukások, hetekkel, hónapokkal tolhatják ki az időt, ha minden elsőre sikerül, akkor sem az az általános, hogy rövid idő alatt meglesz a jogsi.

Rengeteg a tanuló, kevés a gyakorlati oktató, vannak iskolák, ahol több hónapot várnak a tanulók arra, hogy végre elkezdődjön a gyakorlati oktatás, vizsga időpontot is több hét, netalán hónap várakozással kapnak.

Röviden: megjósolhatatlan a jogosítvány megszerzésének ideje, lehet az 3 hónap, de lehet akár egy évnél is hosszabb idő. Ezért is érdemes már az iskola kiválasztása előtt érdeklődni, tájékozódni, de az csak közvetlen ismerősöktől tekinthető hitelesnek.

2019. jan. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosító válaszokat!!!🤗
2019. jan. 20. 21:39
 9/9 RockyCellar válasza:
Nekem két kategóriában van jogsim a B és T kategória mindkettő ment elsőre pedig egy szót nem tanultam egyikre sem
2019. jan. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!