Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van akkor ha eladtam az...

Mi van akkor ha eladtam az autóm, a vevő körbe nézte, rögtön megirtuk az adás-vételit, elvitte. Most pár napnak utána felhív, hogy nem tudja le műszakiztatni, mert a 2 utolsó alvázszám be van rozsdásodva. Vegyem vissza?

Figyelt kérdés

2019. jan. 23. 14:21
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ment át eredet vizsgán mielott átíratta ha átíratta?
2019. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
Ezért nehogy viszaved uj eredet vizsga igazolják h természetes korrózió
2019. jan. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Nem ment át.Jött,körül nézte,adásvételit irtunk,vitte.Ez volt 1 hete,de a műszaki pár nap múlva lejár,tehát vitte otthon vizsgáztatni...Ott meg szóltak,hogy 2 szám nem látható és vegyem vissza a járművet.
2019. jan. 23. 14:36
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kellene az eladónak megcsináltatni az eredetvizsgát, mielőtt eladja az autót.


Te nem tudod megcsináltatni rá? Ahova eddig vitted a kocsit?

És akkor maradna a vevőnél.

2019. jan. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 D. Brasco ***** válasza:
100%
Hogy akart az ember műszakit csinaltatni rá ha nem is volt még a nevén az aut?
2019. jan. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Eredetiség vizsgát akar...elnézést...
2019. jan. 23. 14:44
 7/39 A kérdező kommentje:

Nem tudom megcsináltatni ott,ahova eddig vittem,mert elvitte az autót az ország másik felébe...Az autót körül nézte és megvette...

Az érdekelne hogy jogilag kényszeríthet e a vissza cserére,vagy ez csak az én jóindulatomon múlik?

2019. jan. 23. 14:53
 8/39 A kérdező kommentje:
Szerelő szakértővel jött...Ő nézte körül az autót...
2019. jan. 23. 14:56
 9/39 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy köteles tudni róla, hogy rozsdás az alváz szám, miért nézegetnéd? (én azt se tudom az én autómon hol van).


Akkor kényszeríthet arra, hogy visszavedd, ha be tudja bizonyítani, eltitkoltál előle valamit, amiről tudomásod volt - amennyiben az adásvételiben benne van, hogy ő az autót megtekintettem lehetősége volt átvizsgálni stb.


Szerintem itt a vevő követett el hibát azzal, hogy nem csináltatta meg veled az eredetiség vizsgálatot.

2019. jan. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Én sem tudtam,hogy ilyen állapotban van rajta a szám...én sem tudom hol van pontosan...legutóbb 2 éve gond nélkül vizsgáztattam.
2019. jan. 23. 15:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!