Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Te a biztosra mennel, vagy...

Te a biztosra mennel, vagy bevallalnád a kicsit bizonytalanabbat?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. 1-2 hėten belül autót kell venned. 2milliód van rá. Hitelt nem akarsz, kölcsönkerni se.

Van 2db kinėzett autó. Az egyik pontosan 2 millió (lepapírozva, olajcserėt nėg meg tudod oldani)

A másik autó 1,5millió. Itt marad penz az esetleges hibákra is bőven...

Nem egy típus a kettő, más ėvjárat stb.

A kėrdės lėnyege. Bevállalnád a drágábbat úgy, hogy "talán nem lesz gond vele"? Persze 2 hónap alatt teszel fėlre kb 200 ezret, csak addig be legyen gond...

Vagy vennėd az olcsóbbat ės akkor nem ėrhet meglepetės, vagy ha igen megoldhatò.


2019. jan. 27. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább biztos
2019. jan. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem sok az a pénz, nem is láttam még annyit, szóval nem tudnék dönteni. De valami megsúgná biztos, hogy a 1.5 milliós lenne az optimális húzás.
2019. jan. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak az olcsóbbat. Használt autó esetén a kötelező dolgokat úgy is le kellene cserélni. Meg ugye a névre iratás meg minden egyéb. Ha pont 2 millió az autó akkor még ugye a plusz költségek ott vannak, de ha nincs annyim nem is tudok vele mit kezdeni.

Én inkább biztosra mennék, esetleg várnék a vétellel.

2019. jan. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Csak az kellene, amit előtte átnézettem a szervizemmel.
2019. jan. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Beviz Elek ***** válasza:
Attól függ milyen autók, milyen állapotban, mikor volt vezérlés cserélve, stb.
2019. jan. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Látatlanban egyiket sem, pontos típus, felszereltség, állapot stb függvényében tudnék csak dönteni. Pl. előbb megvenném a 2 milliós Passat-ot, mint 1,5-ért valami Alfát
2019. jan. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

Mitől biztos egyik, bizonytalan a másik?

Mindkettő bizonytalan, használt autó esetében nincs biztos...

A kockázatot lehet némileg csökkenteni az autó átvizsgálásával, de a rizikó akkor sem lesz nulla.

Számomra értelmezhetetlen a kérdés, rébuszokra épül, azt hogy az eladó, hirdető mit állít, nem azt jelenti, hogy az igaz is, de azt sem, hogy nem igaz... az a hihető, amiről meg is győződik a vevő a vásárlás előtt, és az nem megy csak akkor, ha az autót nézi, és nem a hirdetést.

2019. jan. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!