Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás közben vagyok....

Autóvásárlás közben vagyok. Kinéztem egy autót, ellenőriztem alvázszám szerint és kiderült hogy már a 3-ik tulaj. Érdemes autót venni 3 tulaj után is?

Figyelt kérdés
2019. jan. 29. 00:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Én biztosan nem venném meg. Két tulaj után még talán, de hármat már soknak tartok.
2019. jan. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

Attól függ milyen autóról beszélünk. Hány éves?

Más ha 4-5 év alatt volt 3 tulaja és ha 20.


Emellett ez soktényezős. Simán összejön papíron 4-5 tulaj abból hogy különböző cégek nevén van az autó mert emberünk rajtuk keresztűl finanszírozta, aztán végig 1 ember vezette és tartotta karban.


3 tulaj nem a világ vége. Papíron nekem 5 se lenne az. De kérdezz rá azért telefonon.

2019. jan. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Új divat kezdődik vagy mi? Eddig a km órára volt gerjedve mindenki (de az még vmennyire érthető), most már a tulajok számára? Nézesd meg hozzáértővel a többit meg bízd a szerencsére. Egy tulaj galyra tudja vágni a kocsit, nem kell ahhoz 3.
2019. jan. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"De kérdezz rá azért telefonon."


Kitől?

Az okmányiroda nem adhat ki semmiféle információt, az ügyintéző nem fogja az állását kockáztatni adatok kiadásával.

A tulajdonosok ebből kifolyólag nem sokat tudnak az autójuk előéletéről, itt valóban csak két lehetőség van. Az első tulajdonos, aki szalonból vásárolta az autót, vagy a többi...

Az adat lekérdezés viszonylag új szolgáltatás, de 2012 előttről nem sok adat van a rendszerben, a külföldről behozott autókról meg csak a honositás utáni adatok.

Honositás előtt, vagy 2012 előtt történt óra tekergetés sem ellenőrizhető a jelenlegi adatbázisból, aki a most indult szolgáltatás előtt vett használt autót, szinte semmit nem tud az autója előéletéről.

Én is néhány hete kérdeztem le az autóm adatait, jelenleg egy tulajdonos van (én), de az összes tulajdonos száma 5...

Szerinted tudom, hogy ki lehetettbaz előző négy tulajdonosa?

Egyet tudtam, akinek az adatai az adásvételi szerződésen volt rajta, ő neg valószínűleg azt tudta valamikor, hogy kitől vette.


Ami a gépjármű lekérdezőből tanulság lehet, hogy mennyi külföldről behozott autó van, amelyeknek a kinti múltjáról semmi nincs ebben az adatbázisban.

Az itthoni adatok is csak 2012-től, a káresemény 2019-től (így az lényegében még üres), kell még néhány év, mire ez a rendszer beérik, elkopnak a 2012 előtt forgalomba helyezett autók.


Attól függ, mennyi idős az autó, 3 tulajdonos nem sok egy 10éves autónak, de a tulajdonosok számából nem is lehet messze menő következtetést levonni, inkább a vásárlás-eladás közötti idő érdekes a sok tulajdonosú autóknál, ha az csak rövid idő volt, lehet elmélkedi rajta...

2019. jan. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
3-as! Szívemből szóltál! Sosem érdekelt ez. Mostani autómnak én vagyok a 2. tulaja, de volt olyan aminek én a 6. voltam. Mivel mindig állapot alapján vettem kocsit, eddig mindig jókat fogtam ki. Sosem volt semmi jelentősége a tulajok számának.
2019. jan. 29. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
1 eves vagy 25 eves auti, nem mindegy
2019. jan. 29. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
Ha kereskedőnél is megfordult az autó, akkor az is bekerül a tulajdonosok közé "papíron", még ha csak 1 hetet is állt a kereskedésben az autó. Fizikailag nem történt átíratás, de a lekérdezésnél ez is látható lesz (természetesen amennyiben hivatalosan intézte a kereskedés, és nem csak bizományba vette át az autót, ahogy sokan csinálják).
2019. jan. 29. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

Egy példa:

A szomszéd bácsinak van egy suzukija, ő az első tulaj. Olajat kb. 2-3 évente ha cserél benne, hideg motorral olyan 3000 ezres fordulaton áll ki az udvarról. Kb. 150 ezer van benne és már véres a torka.

Az én skodám az apámé volt, mindig normálisan volt szervizelve, kímélve volt használva, én vagyok a második tulaj, hogyha ezt eladom egy kereskedőnek, akkor máris 3 tulajos lesz, 250 ezer kilométerrel.

Tehát ezek szerint a bácsi suzukija jobb vétel lenne, csak azért mert ő az első tulaj?


Ez kb. olyan logika, mint amikor kiemelik a hirdetésben, hogy "női tulajdonostól", mintha az bármilyen előnyt jelentene.

2019. jan. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
2001-es autóról van szó.Skoda Fabia kombi.Vissza nézve szám alapján 2 tulaj volt akinél max 2 évet volt.Az elsőnél 2008-ig.Az utolsónál 2016-tól van.
2019. jan. 29. 07:30
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
lol
2019. jan. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!