Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet káros hatása a motorféknek?

Lehet káros hatása a motorféknek?

Figyelt kérdés

A haverom azt mondja, hogy "jót tesz" az autónak a motofék, de biztos vagyok benne , hogy lehet káros tényező is pl 100 km/h- nál visszaváltunk 4-esbe felugrik 5000res fordulatra.Ez már szerintem biztos nem jó.

A másik, hogy a motofékkel terhelhetem a motort, dolgoztatom.Segghülye vagyok sajnos a kocsikhoz, kérlek segítsetek :)

Válaszotokat előre is köszönöm.



2019. jan. 31. 22:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Maximum a motorfékbetét kophat ki, de nem nagy tétel a cseréje...
2019. jan. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%

Az autónak nem tesz jót, csak a fogyasztásnak és a fékeknek, ugyanis motorfékezéskor kereken 0 a fogyasztás. Illetve a fékeid kevésbé melegszenek és kopnak.

Valamennyivel jobban kopik a motor, de ez kb. kimutathatatlan.



100-nál viszont ne rakd 4-be, mert az ilyen visszaváltások gyilkolják a kuplungot, váltót.

2019. jan. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Nincs semmi mellékhatása, olaj van a motorban ugyh. dugattyúkat, hengerfalat keni, üzemanyagot nem fogyaszt, a motor fékezésnél kocsi jobban vezethető mint a klasszikus értelemben vett fékezésnél, csúszós, vizes utakon jobban ajánlott a motorfék mivel ha rátaposol a fekpedalra akkor hirtelen megcsúszhat az autó. megspórolod a fékeket,a gumik egyenletesen kopnak. Persze a 100-nal 4 esbe azt kerüld, nagy vész esetén ajanlott tényleg gyorsan meg akarsz állni de, hogy folyamatosan evvel terheld feleslegesen a motort annak nincs értelme.
2019. febr. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Ha leveszed a gázpedálról a lábad, akkor máris motorfék üzemben vagy és ez nem káros, sőt lejtőn kifejezetten előnyös, ha abban a sebességfokozatban gurulsz lefelé, amelyikben felfelé mennél. Négyütemű motor esetében nincs káros hatása a motorféknek normális vezetési stílust feltételezve.
2019. febr. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Ha lejtőhöz érsz például és leveszed a lábad a gázról, az nem fog ártani a kocsinak. Ha motorféket normál fékként használod és visszaváltogatsz felnyomva a foedulatot 5000re meg hasonlók, azzal szépen szétcseszed a motort, a váltót, a kuplungot meg mindent.

Persze ezt is lehet mérsékelni üresben egy gázfröccsel. De az nem erre van. És fékbetétet könnyebb és olcsóbb cserélni mint kuplungot például.

2019. febr. 1. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

"Persze a 100-nal 4 esbe azt kerüld, nagy vész esetén ajanlott tényleg gyorsan meg akarsz állni de..."

Ezt ugye nem gondolod komolyan?

Nagy vész esetén be kell rúgni tövig a kuplungot és a féket és nem állsz neki bohóckodni a motorfékkel.

Kivéve persze, ha nem működik az üzemi féked, de ilyen egy normálisan karbantartott autónál nem fordulhat elő.

2019. febr. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A tolócsuklós buszoknál hallható hogy folyamatosan vált visszafele az automata, így motorféket használ. Tény, hogy más egy kicsit egy busz, mint egy autó, de innen nézve használható a motorfék, persze megfontoltan.
2019. febr. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nincs belőle ha használják.
2019. febr. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Lehet káros hatása a motorféknek? Alap esetbe nem.


100 km/h- nál visszaváltunk 4-esbe felugrik 5000res fordulatra.Ez már szerintem biztos nem jó. Igen, ez valóban nem jó és káros is!


Tudni kell megfelelően használni és akkor nincs gond. Mindig a megfelelő fokozatba kell vissza váltani,ne pörögjön fel jobban a motor vissza váltásnál mintha fölfelé váltál és akkor nem teszed tönkre vele az autót. Én nagyon szeretem a motorféket használni alapba is meg mind2 turbós autónknál,hogy nagy terhelés után megfelelő olajnyomással vissza hűljön mielőtt leállítom.

2019. febr. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Milyen autó pörög 100-zal 4-esben 5ezret? Halálos iramban 26 sebességes csodaautó? A motorfék hasznos és egyáltalán nem kellene megterhelő legyen 100-nál visszapattintani 4-esbe.
2019. febr. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!