Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Te odaadnád az autódat egy...

Te odaadnád az autódat egy családtagodnak?

Figyelt kérdés

Ha neki nincs kocsija és valahová messzebbre kell mennie, de nem egyedül, és így olcsóbban kijön a benzinpénzből, mintha vonattal menne.

Hozzáteszem, jó sofőr, soha nem okozott balesetet (ellentétben a kocsi tulajdonosától), aki ráadásul annak a kocsiját törte össze, akinek szüksége van most autóra.

(Szülő-gyerek kapcsolatról van szó, ahol a "felnőtt gyereknek" (illetve feleségének) a nevén van a kocsi, ugyanakkor a feleség alig vezeti).


Szóval kérdés röviden: Megengednék a szüleidnek, hogy vezessék a kocsidat (távolabbra is)?



2019. febr. 3. 10:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen!
2019. febr. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Többször adtam már oda a kocsimat a szüleimnek, és ők is az övékét nekem, amikor mondjuk az egyik kocsi szervizben volt, mert valami probléma volt vele éppen.
2019. febr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Persze, minden családtagom tud normálisan vezetni.

Az más kérdés, hogy senki nem akarja vezetni az autómat.

2019. febr. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen, de természetesen előtte tisztázni kell a dolgokat, például hogy az esetleges baleset okozásánál, szabálysértésnél, gyorshajtási bírságnál amit ő okozott azt ő fizeti, és nem lesz nagy gond.
2019. febr. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nejem is a kocsimmal jár
2019. febr. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Több dologtól is függ.

Én éppen nem mindenkinek adnám oda..

ha tiszta a sofőr és a "személyzet" akkor lehet.

2019. febr. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Amíg nem volt kocsim, óriási segítség volt, hogy használhattam az ő kocsijukat, így bármikor vihetik gond nélkül akkor is, ha éppen ezért buszoznom kell mondjuk.
2019. febr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez leginkább attól függ, hogy milyen a viszony.


A szüleimnek bármikor odaadnám.

A bátyámnak, akit fél évente látok és aki anno nem engedte hogy kipróbáljam egy körre az autóját, neki nem.

2019. febr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Még nem volt rá példa, hogy más vezette volna az autómat. A kötelező biztosítás is úgy van rá megkötve, hogy csak én vezetem. Persze ha nincs út közben semmi gebasz, akkor úgyse derül ki. De ha van, az gáz...

Annak idején szüleim úgy kezelték a családi autót, hogy az viszi, akinek szüksége van rá. Teljesen természetes volt. Nem volt olyan hogy én autóm - te autód, hiába volt csak egyikük nevén.

2019. febr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Családtag alatt először azt értettem, hogy sógor, unokatestvér, mittudomén, ott nem mindenkinek adnám... Nade a szüleimnek? Kérdés nélkül, amikor csak kell nekik, hiszen ők is mindig ideadták ha kellett, meg apám hagyott vezetni jogsi nélkül a mezőn, stb... Az lenne a durva, ha nem adnám. És nyilván én is a fiamnak odaadom az autót, ahogy meglesz a jogsija, én legalább úgy várom, mint ő (nagyon).
2019. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!