Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51 gyújtás probléma?

Simson S51 gyújtás probléma?

Figyelt kérdés
Nemrég jött elő a probléma. Egyik nap elmentem egyet kerülni vele(a karbival nincs probléma, be van hangolva, a benzinszint is jó, a fúvókák is tiszták) már menet közben sem stimmelt minden, hazaértem leállítottam, majd indítanám el, de semmi, rugdalom, tolásra néhányat pöffent. Karbi le, szétszed pucol visszarak, ugyanaz, gyújtókábelt pipával, meg gyertyát cseréltem, pöc röf, szép egyenletes alapjártat, de amikor elindultam, elkezdett kihagyni, majd beköpte a gyertyát. Megnéztem ugyanazt a gyertyát ugyanazzal a kábellel, meg pipával egy másik blokknál, sokkal erősebb volt a szikra, a trafóra gyanakszom. Szerintetek?
2019. febr. 3. 11:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Kérdező!

A Simson S51 Megszakítós gyújtású? Ha az, akkor nem vagyok meggyőződve arról, hogy csak a trafó tehet erről. Szikra kép rendben van? Sajnos számtalanszor hoznak úgy motort. hogy ezzel a problémával küzdenek. Sok esetben az alapvető hibák jelentkeznek:

1. kondenzátor

2. nagyon nagy megszakítóhézag, rossz megszakító

3. gyertyapipa

4. trafó


1. Kondenzátor nagyon kényes alkatrész, hőre és rázkódásra. hibája pont tud ilyet produkálni. Feltétlenül ki kell vezetni a gyújtásalaplapból. Én a középdoboz test pontjához szoktam bilincsel rögzíteni.

2. Simson megszakítóhézaga 0,4 mm! Én mindig kissebb hézagot állítok be kb.0,3mm-t, mert egy kisebb hézag sokkal jobb szikraképet ad. egy öreg motor lendkerekének mágnesessége igen csak hagy kivetnivalót maga után! megszakítók utángyártottak és nem birnak sokat, sokan nem veszik komolyan a kenőfilc karbantartását, ami elkoptatja a megszakítót.

3. Gyertyapipa Simson-hoz készült gyertyapipában 5,5 kOhm ellenállás van ami nagyon meg tudja tréfálni az embert. Ezt azért építik bele, hogy a földi sugárzású tv müsort ne zavarja! Nincs már földi analóg tv, tehát haszna sincs

Multiméterrel kimérhető a hiba!

4 Trafót vizsgáljuk meg, van e menetszakadás. Az megszakítós simson hoz gyújtótrafó primer körének ellenállása a 1 -15 ös számmal jelölt csavarpontok között 5. Ohm körüli. A secunder körben a kábeltüske, és az 1-es pont között pedig 9,500 K.Ohm ha ez rendben nem kell új trafó

6. Gyújtótekercs Ezt is érfemes ilyenkor multiméterrel ellenőrizni,


A lila színű szikrát a benzint könnyedén, határozottan képes meggyújtani. A kék színű már épphogy. A fehéres sárgás szikrák, már a gyújtóberendezés hibáját jelenti.


Más nem igazán lehet

2019. febr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!