Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóbérlés néhány napra hogy...

Autóbérlés néhány napra hogy működik?

Figyelt kérdés

Ha két éve jogsival rendelkezek és szeretnék autót bérelni, hogy működik? Láttam olyan oldalakat, ahol prémium autókat lehet bérelni 3 nap esetén pl. napi 20 ezer forintért.


Elméleti síkon tehát, ha mondjuk arra szánnám magam, hogy nyáron buli szezon idején kibérelek egy A8-ast egy hétvégére, hogy lehúzott ablaknál kicsapott bal kézzel, rajta kamu Rolex órával végigguruljak a strand és a bulizós helyek környékén 20-as alaptempóval, hogy mindenki egyértelműen jól láthassa ki vezeti az autót, akkor mindössze annyit kell tennem, hogy három napra összesen 60 ezerért elhozom a kölcsönző cégtől az autót és azt ugyanabban az állapotában vissza is viszem majd, vagy van más egyéb kritérium?

Aki esetleg tud róla, vagy csinálta már várom az infókat.



2019. febr. 3. 21:07
 1/9 anonim válasza:
100%
Majdnem, de a kaucióval is számolj, ami minimum félmillió, de inkább több.
2019. febr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Ahogy írták, a kaució lesz 500+!

Ráadásul sok helyen kevés a 2 éves jogsi és a korodat is kikötik, hogy 21+ évtől!

Ja, és persze MINDEN más költség is a tiéd! Azaz: benzin, parkolás, bírságok,...!


Amikor elhozod, vigyél 1-2 tanut, és fotózzátok/videózzátok le KÍVÜL ÉS BELÜL is a kocsit! A motort és a csomagtartót is! A sérüléseket külön! Másképp rátok verik!

2019. febr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk ez elėg szánalmas...
2019. febr. 4. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Első két válaszolónak köszi.


Hármas: igen, az elég szánalmas, hogy nem tűnt fel, hogy csak poénnak szántam a körítést, azért is kezdtem úgy, hogy “elméleti síkon”, mert csak egy opciót felvetettem, ami nyilván nem fedi a valóságot. Nem menőzésből bérelném, csak egyszer-kétszer esetleg kipróbálni olyan típusokat, amiket élő ember nem nagyon vesz,- hacsak nem milliárdos-, hogy milyen vezetni.


Így kaucióval viszont necces. 200 ezret még talán adnék is bele, de 500 ezer plusz már komoly tétel, ki tudja mibe akarnának belekötni, amikor visszaviszem az autót, hogy ez a karc nem volt rajta meg stb. aztán mehet a pereskedés.

2019. febr. 4. 12:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem ma volt (11 éve) mikor autókölcsönzőben dolgoztam, de az alapok még mindig ugyan azok.

A nagy összegű (valóban több száz ezres) kaució mellett sokszor egyéb követelmények is vannak, pl: kaució fizetése dombornyomott hitel/bankkártyával. A hitelkártyát még jobban szeretik, ugyanis arra azonnal lehet zárolást kérni, ha elszámolási vita van és annak érvényre juttatáskor le is kérhető az összeg.

Így (elnézést, nem pejoratív értelemben, de) "csóróként" pillanatok alatt össze lehet szedni tetemes tartozást. Pl. meghúzod, megtörik, ellopják. Természetesen van rajta Casco, de ha a kölcsönzős zsugori, akkor 10-20% önrésszel, amit szépen rádvernek. És egy 20-30 millás kocsinál az is fájdalmas.

2019. febr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Első vagyok. Külföldön szoktam néha autót bérelni, mely ott normál, itthon luxuskategória. Ott a 2 éves jogsival is gond lenne, feleségem 4 v 5 évesére húzták a szájukat és próbáltak presszionàlni minket egy kiegészítő csomag megvásárlására. Itthon simán lehet, hogy elutasítanának. Amúgy van kauciómentes bérlés is, de azok a járművek nem p.nszimágnesek..
2019. febr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 veterán vas ***** válasza:

A kaució esetleges elbukásával, és bármi más -váratlan és kivédhetetlen- eseménnyel, az említett 3 nap alatt simán veszítesz egy akkora összeget, amiért vehetnél magadnak valami kis 1500ccm alatti autót. Ami csak a Tiéd, amivel nem kell elszámolni senkinek, és nem csak 3 napra szól. Sőt, ha normálisan használod, akkor egy év múlva talán még árában -esetleg minimális veszteséggel- el is adhatod.

Gondolkodj el ezen.... ;)

2019. febr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bp1985 ***** válasza:
2019. febr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Otthon nem tudom hogy megy . Itt a németkenél nem kaució van , hanem bizrisotást kell fizetni az autóra amit bérelsz , rengeteg autót lehet bérelni mint otthon az elektromos vw-t a moltól .

Én itt nőttem fel . Egyetemre másik városba jártam át , saját autó nélkül nekem a pár eurós bérlés tök jól jött , Essenben béreltem telefonnal egy Passatot azzal el mentem az egyetmre ott le zártam a bérlést és kész , haza megy hasonlóan közeli autót amit lehet appal bérelni és le tehetem otthon ugyan ez . Igaz itt szigorúak a dolgok , büntetett előélettel nem lehet bérelni autót , legalább 1 éves jogsi , és a bérlés lezártakor az arra az időre ki számolt biztosítást is le vonja . Egyszer béreltünk luxus autó egy napra , rohad drága volt plusz a biztosítási is nagyon sok volt .

Tele tankkal adják oda vagy úgy viszem vissza , hogy tele tankolod ami olcsóbb vagy ki fizeted azt is pluszba . Mi egy S600-ás mercit béreltünk inkább tele tankoltuk a legolcsóbb kúton mint kb a dupláját fizetni az üzemanyag miatt .

Menözni akarsz egy bér autóval , nem nagyon jön össze mert az összes élnek van vagy a hátsó ablakán egy matrica a bérbe adó fégé vagy bér autós rendszám tartó van rajtuk itt kint .

Lányként írom , hogy hamarabb röhögnélek ki bér autóval mint mondjuk egy pár száz eurós autóval .

Fel szedsz egy lányt a nagy Audival aztán meg csodálkozol , hogy faképnél hagy amikor meg tudja , hogy ahoz az autóhoz annyi közöd volt , hogy ki bérelted vagizni .

2019. febr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!