Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átmegy így műszakin?

Átmegy így műszakin?

Figyelt kérdés

Van egy g astrám, az ABS világít, opcommal megnéztem vezeték szakadást ír. Nemsokár megy múszakira, de nem tudom addig meg tudom e nézetni.

Kis "ösztönzésre" átmehet műszakin? Nem első eset lenne, hogy ösztönözni kell az illetékest :/

Köszönöm előre is.



2019. febr. 5. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, kell képet csinálni a műszerfalról is vizsgán, ott meg nem lehet hibalámpa.


De inkább azon filozofálnék, hogy miért is kell egy fékhibás autóval közlekedni és áttuszkolni műszakin...

2019. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 D. Brasco ***** válasza:
100%

Bármilyen világító kontroll lámpa azonnal bukó műszakin....a nagykapun sem kell bemenned olyankor.....

Persze biztos van olyan hely ahol egy kis plusz pénzért egy fürdőkádat is leműszakiztatnak,csak ahogy az 1-es is írta fékhibával a sajat magam érdekében sem közlekednék,meg nem az "okos" megoldast keresném!

2019. febr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem megy át és a saját és mások biztonsága érdekében nagyon bízom benne, hogy nem megy át.
2019. febr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Beviz Elek ***** válasza:
51%

Azért az abs nem a világ vége. Az első két autóm abs nélküli volt, a második tavaly lett eladva. Nem kell úgy előadni mintha anélkül nem lenne élet.


(Ha hibát észlel akkor kikapcsolt és világít, semmi extra)

2019. febr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

az érdekesség kedvéért: ha akarják, akkor a kiírásodból a címed is tudják, és onnan már ujjgyakorlat az okosba vizsgáztató hely felkutatása.


Nem is hinnéd mi mindent tudnak rólunk, akiknek ez a dolguk, vagy érdekük.

2019. febr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

imádom hogy abs nélkül már életveszélyes az autó :D gondolom mind most kezdtetek vezetni és 2000 előtti autótok sosem volt.. :)

Az ABS lassan 2 éve világít, és évi 60ezer km megy bele. A fék tökéletes, de erre az autóra műszakin kívül már nem költök mert nyáron el lesz bontva.

A válaszokat azért köszönöm (annak az 1nek aki értett is hozzá.. :D)

2019. febr. 6. 11:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy van-e egy autóban ABS vagy nincs, az pedig megint egy másik, hogy fékhibás egy autó vagy nem. Ha te nem érzed a különbséget az elkeserítő.


(Vezettem ABS nélküli autót, sőt pótkocsis szerelvényt is kb. 30 tonna össztömeggel.)

2019. febr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nézd: régen az autókban nem volt: légzsák, biztonsági öv, abs, gyerekülés és még sorolhatnám, mégis a legtöbben túlélték az autózást.


De azóta változott a világ:

-Akkoriban sokkal kisebb forgalom volt

-Az autók jellemzően 80-nál gyorsabban nem nagyon mentek, ma autópályán simán nyomatja mindenki 130-140-el

-Sokkal nagyobb a forgalom, ami sokkal több hirtelen fékezést eredményez forgalmi okokból kifolyólag


Ergo, a te érdekedben is jobb, ha nem használod így a kocsit, az utasaid érdekében is meg annak érdekében is, akibe esetleg emiatt belemennél. Ez nem csak vezetéstechnikán múlik, vannak szituációk, amelyek ABS-el menthetőek, anélkül meg nem.

2019. febr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Beviz Elek ***** válasza:

#7

Ha azt írod hogy fékhibás, sokkal durvábbnak hangzik mintha azt írnád hogy egy vezetéssegítő berendezés nem működik.


Érzékeltetem a különbséget:

Vezettünk szervó nélküli autót. Ha egy szervós autóban elromlik a szervó, akkor vezethetetlen mert a rossz szervó visszafogja a kormányművet, a szervó nélküli a mai napig vezethető és legális az utakon.

Vezettünk abs nélküli autókat. Igen, az abs-es biztonságosabb, de ha az abs nem működik, csak annyira lesz veszélyes, mint egy gyárilag abs nélküli autó, semmivel sem rosszabb, nem mellesleg a gyárilag abs nélküli autók legálisan közlekedhetnek az utakon. Hozzáteszem, egy rossz abs-es autó sokkal jobb mint egy hibásan működő abs-es. Hozzáteszem, nem azt mondom hogy felesleges dolog és szedjük ki az összesből, csak annyit írtam hogy ez nem a világ vége, nem kell úgy előadni mintha nem fogna/minden keréken más erősséggel fogna.


#8

Egyetértek, egészségesebb ha már beszerelték gyárilag és külön köszönet hogy értelmesen megfogalmaztad.

2019. febr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem is tudom régen hogyan közlekedtek abs nélkül.
febr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!