Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire káros ha nem a...

Mennyire káros ha nem a legmagasabb fokozatban hajtom a dízel autóm?

Figyelt kérdés

100nál 6.ban kereken 1750et pörög

5.ben pedig kb 2400 körül.


Artok a motornak ha pl ötödik ben hagyom?

Benzines után nekem fura ez a hatalmas nyomaték alacsonyon. De kellemes. Viszont 2000 alatt valamiért rossz a szívemnek.


2019. febr. 6. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem baj, Dieselt én is úgy hajtom, 2000 alá soha. :) Apumtól mindig megkaptam, hogy szétt hajtom. Aztán használta kis ideig és turbót kellett tisztítani :D azóta nem beszélünk, de néha hallom, hogy pörgetu. :D
2019. febr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 D. Brasco ***** válasza:
25%

A temérdek tévhittel ellentétben a dízelt is forgatni kell!Semmi baja nem lesz annek sem 2400-as fordulaton,es cserebe nem fog elkormolodni/kokszosodni/turbo geometria beállni/dpf eltömödni stb........

Csak ugye sokan 1200-nál elvaltjak mert úgy még 2decivel kevesebbet fogyaszt meg ez húz alulról is merezdízelosztnyomatekos!

2019. febr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megnyugtató hallani ezeket.
2019. febr. 6. 11:29
 4/11 A kérdező kommentje:

2# szerintem nem fogyaszt kevesebbet

Nincs nyomaték ami hajtaná.

2019. febr. 6. 11:34
 5/11 anonim ***** válasza:

"Artok a motornak ha pl ötödik ben hagyom?"


Ha a motornak nem is, de a részegységeknek ártHAT az alacsony fordulat, ha ott még erőlködik a motor. Lehet ilyenkor érezni, hogy jobban kerreg, esetenként rázkódik kicsit az egész kasztni. Na az én szívemnek meg ez a rossz.


Egyébként szoktam 1500 alatt is hajtani a sajátom, de csak akkor, ha a körülmények megfelelők, pl: üzemmeleg motor és alacsony terhelés, motorfék, tempomat sík úton, stb...

2019. febr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az ideális fordulat a dízelnek 2000-2500 körül van.

A saját autómat 4.-ben szoktam hajtani, ott van 90-nél 2300 körül.

A 6.-at pedig csak 160 felett kapcsolom, ott van értelme.

2019. febr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Azért nem ilyen egyszerű ez. A legtöbb dízel már 1500-as fordulaton is nagyon kényelmesen elvan, folyamatosan lehet tartani a sebességet ilyen fordulaton. Viszont gyorsítani, előzni 2000 felett illik, mert ott van turbónyomás. Emiatt azt ajánlom, hogyha nyíl egyenes főúton mész, akkor told be nyugodtan 6-osba, és úgy tartsd a 100-at, de ha kanyargós, forgalmas, emelkedős az út, akkor hagyd 5-ösben.
2019. febr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Meg ha van kettős tömegű lendkerék az is szétrázódik ha alacsony a fordulat. Csakhogy azt nem nagyon lehet érezni, mert ez a lendkerék funkciója. Távol tartani a rezgést a kasztnitól, csak ebbe idővel belehal.
2019. febr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

1750már tökéletes egyenletes haladáshoz, felesleges 5. pörgetni, de ha nem bánod a magasabb zajszintet és a minimális fogyasztás többletet akkor ártani nem ártasz neki.


Lekormolódni akkor fog ha alacsony fordulaton gyorsítasz (pl városban lámpától már 1500-nál váltogatsz fel vagy 90-nél 6.ban gyorsítasz) vagy valami gond van a motorban.


Nálam nincs ilyen gond én 6. ban 1800-as (óra szerint 105km/h) fordulaton szoktam közelekni egy olyan motorú autóval ami híres arról hogy lekormolódik a turbója és letilt.

2019. febr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=MP3TFaGgs98

Nézd ezt meg és tanulsz belőle.

2019. febr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!