Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fólia vagy festés?

Fólia vagy festés?

Figyelt kérdés

Most tervezek venni vadi új autót szalonból, és nagyon nagy bizonytalanságban vagyok a témát illetően miszerint melyik a jobb döntés úgy, hogy többet ne kelljen hozzá nyúlni.


[link]


Ilyenre szeretném a verdát át alakíttatni. Persze még azt sem tudom, hogy kivel, mert olyan céggel szeretném aki nem jó, nem is kiváló hanem tökéletes munkát végez. Ebben is kérnék segítséget, illetve a fólia vs festés témában is. Köszönöm szépen!



2019. febr. 6. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Kizárásos alapon fólia, mert körülbelül a kocsi árát rá kéne egy ilyen festésre költeni, ha minőségi munkát vársz, az milliós tétel lesz...
2019. febr. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem hittél nekem? Pedig elég profi céget írtam rá...
2019. febr. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De én attól félek, hogy a fólia az évek múlásával elkezd csúnyulni...
2019. febr. 7. 06:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez benn a pakliban, de kérdés, hogy olcsó kell vagy tartós, a kettő együtt nem megy.
2019. febr. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Dehogy lenne autó ára a festés. Nagyjából hasonló összeg (nagyságrendben), mint a fólia.

A fólia azért jobb, mert alatta ottmarad a gyári, sértetlen fényezés. Ha meguntad, szimplán lehúzod a fóliát és kész, teszel rá másikat stb.

A hátránya, hogy a silányul javított festésről képes leszedni a lakkot (ez téged nem érint a fentiek szerint). Valamint a fóliázás nem fogja eltakarni mindenhol a gyári fényezést. Pl ajtókeretek és hasonlók. Fóliázni úgy szoktak, hogy minden ajtó csukva, és ráhúzzák a fóliát a látható felületekre. Fényezésnél jobban szétszedik a kocsit, hogy minél több felületet lefessenek, a maszkolás miatt erre amúgy is szükség van.

Én személy szerint fóliáznám, ha úgy alakul idén fogom is.

2019. febr. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Minőségi festésről beszélünk, nem megcsináljuk okosba szinten...

[link]


Tessék, és ez csak sima fényezésről szól, nem pedig a képen linkelt díszítésről...

2019. febr. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyértelműen a lehető legminőségibb festésről, elvégre autóról beszélünk...
2019. febr. 7. 08:52
 8/9 A kérdező kommentje:
6-os. Meglestem amit küldtél, írtam is emailt. Ez profi cég remélem...
2019. febr. 7. 08:58
 9/9 A kérdező kommentje:
Most kérdeztem rá egy közeli srácnál a fóliára, az 1400€ lenne. Ráadásul 5 évente cserélni kell...
2019. febr. 7. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!