Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Itt mi volt a probléma? (video)

Itt mi volt a probléma? (video)

Figyelt kérdés

Nem hiszem jegesnek se az útat meg nagy emelkedőnek sem.

Az elején kipörög a 2. tengely bal oldala ennyit amit kivettem.

[link]



2019. febr. 10. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mégis te mire gondolsz, nagyon sok kamiont mutatnak.

Egyik bénább mint a másik.

2019. febr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Túlsúlyos a rakomány, egyenetlen az út, és nem kapcsolta be a difizárat a sofőr (lehet hogy nincs is, de az ritka).
2019. febr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a súly/lóerő elosztásban gyenge a kamion ahhoz, hogy ilyen emelkedőn álló helyzetből felhúzza a pótot. Ránázásre nem tudhatjuk mennyire nehéz a pót.
2019. febr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Itt az volt a gond, hogy a sofőr az totál hülye. Számomra az sem világos, hogy került abba a helyzetbe, hogy ilyen szögben legyen a kihajtón,teljesen a földön. :D


Amikor próbálkozik az olyan, mintha nem lenne sebességben a kocsi amit szerintem simán össze lehet hozni egy Fullerrel, ha nem vagy hozzászokva a kuplunghoz...

Amikor elpattogott akkor meg difizárral indult el, pedig száraz, aszfalton úton kanyarban tilos difizárat használni...

2019. febr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

5:00 zöld kamion

Ezt difizár nélkül is felkéne húznia...szerintem

Az első kísérletnél lendületben volt majd utána pörgött ki a kerék. Nálam az álltóból való elindulás nem ilyen.

Az tény hogy lóerőt sem tudunk meg az össztömegét sem.

2019. febr. 10. 19:34
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja most látom, rögtön az elején forog el a kerék. Az azért van mert a differenceiálmű miatt ez lehetséges. A nagyobb terhelés/súly a jobb oldali keréken van,a pótkocsi kitart a földön, a bal oldali meg elforog. El normális ilyen sebességnél ez még nem lendület. :D


De hogy keveredett be oda az aszfaltíven belülre? :D


Az össztömeg az amcsiknál 36 vagy 38 tonna maximum, a teljesítmény meg tökmindegy. Ha már elforog a kerék akkor több, mint elég.


Itt simán csak balfsz volt a sofőr.

2019. febr. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Na az számomra sem volt világos hogy került le az útról a pót.

Hát igen ahogy írod aszfalton tilos a használata.

Én azt nem értem ha lendületben volt meg sebességben akkor elsőre miért kezdett kipörögni a 2. tengely.

Nem ismerem az amcsi kamionokat de ezeknek a két hátsó tengelyük gondolom hajt mindkettő, így az sincs mint bogisnál hogy jobban felfekszik a bogira és a hajtó elkapar. Bár az is sárban csinálja ezt...

2019. febr. 10. 19:48
 8/11 A kérdező kommentje:

5:06

az első próbálkozásnál az összes kerék a traktoron fent van az úton .

Kisebb az össztömeg náluk, ezt nem gondoltam volna.

Az tény hogy balfék a sofőr :)

2019. febr. 10. 19:52
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért kezdett el pörögni, mert emelkedő volt, nagy terepszöggel és nagy volt az ellenállás a pótkocsi kerekeinél. Ez a sima kamionoknál is így van.


Az amcsi gépek duplahúzósak, de ha már az egyik elforog akkor a másiknak már úgy is mindegy.

2019. febr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem. Érdekes eset annyi szent. :)
2019. febr. 10. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!