Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha lehet, mennyit lehet...

Ha lehet, mennyit lehet nagyjából alkudni egy használtautó árából a használtkereskedésekben?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy magánszemélyeknél nagyobb eséllyel lehet alkudni, viszont sok autó van a kereskedésekben. És azt is tudom, hogy ez eladónként változó, hogy mennyit engednek. Viszont nem tudom, hogy egy kereskedésben a kiszabott ár mennyire fix. Lehet-e alkudni ott is. És ha igen mennyit? 10-20.000 vagy akár 100-200.000-ret is lehet? Egyébként az autó amit kinéztem, 1.400.000 Ft.
2019. febr. 11. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyszer egy olyan használt kereskedésben vettem autót, ahol az adott példány bizományba volt beadva. Megnéztem, kipróbáltam, elvitettem állapotfelmérésre az autót. Majd, mivel volt műszakilag kifogásolható pontja az autónak, erre hivatkozva alkudtam az árból. Tettem egy ajánlatot. Ez eladó azonnal felhívta, a tulajt, hogy ennyiért mehet-e. A tulaj rábólintott, én megvettem.

1.599.000-ért hirdették az autót, 1.420.000-ért vettem meg, jó pár évvel ezelőtt.

2019. febr. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

3MFt-ért hirdették, annyit is fizettem.

Az átírási ügyintézést és annak költségét (új forgalmi, vagyonszerzési illeték, stb-t) alkudtam bele az árba.

2019. febr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
3 éve vettem első C vectram. 1490.000 ért volt kirakva odamentem tetszett. Mondtam 1250.000 tudok érte adni. A kereskedő korrekt volt megírtuk és kész. :)
2019. febr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
10% körül, de ha kifogástalan az autó, akkor nem illik, és nem is nagyon lehet cigánykodni. Ha komoly alkut akarsz, akkor fogást is kell találnod az autón.
2019. febr. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
130 ezret sikerült 2 millából.
2019. febr. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi belealkudtuk az árba a friss műszaki árát (már csak 3 hónap volt rajta). Maga az autó kifogástalan volt, szóval abból nem tudtunk.
2019. febr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!